Przedszkolaki z Opola walczą z próchnicą

[ Powrót do aktualności ]

W Opolu zakończyła się trzecia edycja programu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym ph "Biały ząbek", finansowany z budżetu Gminy (Miasta) Opola. Objęte nim zostało blisko 850 dzieci w wieku pięciu lat, uczęszczających do niemal wszystkich przedszkoli z terenu miasta.

Głównym założeniem programu było wdrożenie działań profilaktycznych mających na celu zapobieganie powstawania chorób zębów i dziąseł. Przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć edukacyjnych, których celem było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o ząbki, nauczenie prawidłowego ich czyszczenia, zdrowego odżywiania, a także eliminowanie zjawiska strachu przed stomatologiem.

Poprzez zabawę dzieci uczyły się odpowiedzialności za swoje zdrowie. Aby dopełnić edukację, przedszkolaki odwiedziła pani stomatolog, która dokonała przeglądu uzębienia uczestników programu i przekazała pisemną informację dla rodziców, mówiącą o stanie ząbków dzieci. Na zakończenie programu przedszkola otrzymały materiały promocyjne tj. plakaty i ulotki mówiące o profilaktyce chorób zębów i dziąseł, a nasi mali uczestnicy szczoteczki do zębów, dostosowane do ich wieku.

Serdecznie dziękujemy opiekunom Klubów Wiewiórka PCK za aktywne włączenie się w pomoc przy realizacji programu, a także przedszkolakom, z których jesteśmy bardzo dumni, gdyż podczas zajęć zaprezentowały wspaniałą wiedzę.

Informację przygotowała: Agnieszka Jabłońska Zarząd Rejonowy PCK w Opolu

Galeria: