"Czerwonokrzyska Gwiazdka" na Opolszczyźnie

[ Powrót do aktualności ]

Każdy z wytęsknieniem oczekuje wyjątkowego okresu świąt Bożego Narodzenia – czasu spędzanego w gronie rodzinnym, przy tradycyjnych wigilijnych potrawach, w wyczekiwanej  atmosferze gwiazdkowych niespodzianek.

Jednak nie dla każdego jest to czas radosny, bo wówczas okazuje się, że niektórym brakuje pieniędzy nie tylko na prezenty, ale nawet na podstawowe produkty, dla innych zaś święta spędzone samotnie tracą swoją magię.

Dlatego też OPOLSKI ODDZIAŁ OKRĘGOWY PCK w Opolu, jak co roku starał się pomóc osobom najbiedniejszym, samotnym, chorym i bezdomnym, w trudnej sytuacji życiowej z terenu Opolszczyzny, aby okres Świąt zachował jak najwięcej swojej wyjątkowości. Dzięki pozyskanym funduszom w trakcie Kampanii Walki z Głodem PCK, kwestom ulicznym, zbiórkom żywności w sklepach, oraz programowi finansowanemu ze środków Gminy Miasta Opole udało się przygotować ponad 1500 paczek żywnościowych.

W akcję włączyły się wszystkie Zarządy Rejonowe PCK oraz delegatury PCK w województwie. Wolontariusze ze Szkolnych Kół PCK oraz Grupy SIM PCK pomogli przy zbiórkach żywności oraz pakowaniu paczek. Mamy nadzieję, że udało nam się choć trochę umilić okres przedświąteczny i sprawić by święta były okresem radosnym i wyczekiwanym, a mieszkańcy Opolszczyzny nie czuli się pozostawieni z ich problemami samotnie.

Wszystkim darczyńcom, ludziom dobrej woli serdecznie dziękujemy w imieniu wszystkich, którym dzięki Państwa wsparciu mogliśmy pomóc.

Życzymy spokojnych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia.

Informację przygotowała: Agnieszka Jabłońska Zarząd Rejonowy PCK w Opolu

Galeria: