II Międzyszkolna Spartakiada w Opolu

[ Powrót do aktualności ]

Uczniowie szkół podstawowych z terenu miasta Opola wzięli udział w II Międzyszkolnej Spartakiadzie ph "Być zdrowym – to modne!", organizowanej przez Zarząd Rejonowy PCK w Opolu oraz Urząd Miasta Opola – Wydział Polityki Społecznej.

Impreza odbyła się 16-17 listopada i składała się z dwóch części – edukacyjnej oraz konkursowej. Pierwszego dnia reprezentacje szkół spotkały się na konferencji, którą otworzył Wiceprezydent Miasta Opola. Następnie zaproszeni goście, w tym Prezes Opolskiego Zarządu Okręgowego PCK w Opolu – Pani Elwira Bury, poprowadzili interesujące wykłady i pogadanki o prawidłowym żywieniu oraz ważności ruchu w codziennym życiu.

Dodatkowo na naszych uczestników czekał poczęstunek, składający się z samych zdrowych produktów. Całość uświetnił pokaz carvingu, czyli sztuki rzeźbienia w owocach i warzywach, przygotowany przez Mistrza Polski – Pana Piotra Wasika. Podczas części konkursowej, która odbyła się drugiego dnia, reprezentacje szkolne rywalizowały o cenne nagrody dla swoich szkół, ufundowane przez Prezydenta Miasta Opola. Wśród jedenastu konkurencji, przygotowanych przez Grupę SIM PCK w Opolu, znalazły się zarówno zadania umożliwiające zaprezentowanie przez uczestników umiejętności sportowych, jak również sprawdzające ich wiedzę o zdrowym stylu życia.

Czas oczekiwania na wyniki wypełnił poczęstunek i liczne występy prezentujące możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu – pokazy tańca towarzyskiego, nowoczesnego oraz mażoretek, a także sztuki walki. Dwudniowa Spartakiada zakończona została wręczeniem trzem zespołom, które zdobyły największą ilość punktów nagród rzeczowych, a pozostałym uczestnikom pamiątkowych dyplomów.

Laureaci:

  • I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Opolu
  • II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Opolu
  • III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 24 w Opolu

Mamy nadzieję, że Międzyszkolna Spartakiada stanie się coroczną tradycją.

Informację przygotowała: Agnieszka Jabłońska Zarząd Rejonowy PCK w Opolu

Galeria: