Kolonie z PCK

[ Powrót do aktualności ]

Gdy zbliża się okres wakacji, a oceny szkolne zostają już wystawione, dzieci zaczynają snuć marzenia o ciekawych wyjazdach i dalekich podróżach. Część z tych pięknych planów zostanie zrealizowana, jednak niektórym pozostanie spędzić letnie dni na osiedlowym podwórku.

Już wiele miesięcy przed wakacjami Polski Czerwony Krzyż Opolski Oddział Okręgowy podjął działania, które umożliwiły dzieciom z terenu województwa opolskiego wyjazd na kolonię. Aby zebrać wystarczające fundusze pozyskano dotacje (Urząd Miasta Opola, Zarząd Powiatu Nyskiego, Urząd Miasta Brzeg), organizowano zbiórki publiczne oraz akcję "Gorączka złota". Dzięki tym działaniom i dzięki wielu zaangażowanym w nie osobom, aż 75 dzieci spędziło dwa tygodnie wakacji w ośrodku wypoczynkowym "Dresso" w Sulejowie.

Podczas turnusu kadra, która na co dzień związana jest z Ruchem Czerwonokrzyskim, starała się, aby wszyscy uczestnicy spędzili ten czas jak najciekawiej i aby wrócili z kolonii pełni wrażeń i wspomnień. Organizowane zabawy, gry i zajęcia miały za zadanie przybliżyć dzieciom i młodzieży różnorodność form działań naszego Stowarzyszenia i zachęcić ich do przyłączenia się do ruchu młodzieżowego PCK. Jednocześnie podczas turnusu prowadzone były zajęcia profilaktyczne, które miały wspomóc młodzież w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami w życiu codziennym.

Mamy nadzieje, że udało nam się sprawić by te dwa tygodnie były warte licznych i pięknych wspomnień. A łezki, które w dzień wyjazdu kręciły się wszystkim w oku oznaczały, że Polski Czerwony Krzyż stał się im bliższy niż sądzili wsiadając pierwszego dnia do autokaru. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym ta kolonia mogła się odbyć.

Informację przygotowała: Agnieszka Jabłońska, Kierownik Kolonii PCK

Galeria: