My też potrafimy! - dobra zabawa i nauka pierwszej pomocy w Opolu

[ Powrót do aktualności ]

Oddział Rejonowy PCK w Opolu już po raz czwarty zorganizował z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy Festyn ph. "My też potrafimy!", który jest realizowany w ramach zadania publicznego, finansowanego przez Miasto Opole. Program ten skierowany jest do dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną, uczęszczających do Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu..

Ten rok był szczególny, gdyż mieliśmy przyjemność gościć w obu placówkach ZSS w Opolu. Dla blisko 200 uczestników przygotowano wiele atrakcji. Wolontariusze z Grupy SIM PCK, Grupy Ratownictwa PCK Opole oraz Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Opolu poprzez zabawę i praktyczne działanie uczyli podstawowych zasad z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz bezpiecznego zachowania się w sytuacjach zagrażających zdrowiu bądź życiu. Aby rozbudzić ciekawość dzieci i młodzieży festyn rozpoczął się pokazem pierwszej pomocy, podczas którego mogli oni zobaczyć działania ratowników PCK, udzielających pomoc z wykorzystaniem sprzętu ratowniczego. Jednak głównym punktem festynu, na który wszyscy czekali, była praktyczna nauka udzielania pierwszej pomocy oraz pokaz pozoracji, którą można było wypróbować na "własnej skórze".

Po wspólnej nauce i zabawie na uczestników festynu czekała niespodzianka, czyli możliwość obejrzenia wozu strażackiego i rozmowy z przedstawicielami straży pożarnej. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w festynie. A także na ręce Dyrekcji obu placówek przekazane zostały pamiątkowe puchary z podziękowaniem za aktywne promowanie wiedzy na temat pierwszej pomocy wśród dzieci i młodzieży. Festyn stał się już naszą wspólną tradycją i mamy nadzieję, że każdego roku będziemy mogli spotkać się w równie sympatycznym gronie, by wspólnie się uczyć i integrować.

Informację przygotowała: Agnieszka Jabłońska, Oddział Rejonowy PCK w Opolu

Galeria: