Wakacyjny festyn rekreacyjno-sportowy HDK PCK

[ Powrót do aktualności ]

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizowali w dniu 18 sierpnia festyn rekreacyjno-sportowy dla krwiodawców, działaczy PCK i ich rodzin.  Zawody odbyły się , jak w roku ubiegłym na boisku sportowym we Frydrychowie. Pogoda sprzyjała organizatorom, frekwencja dopisała- w imprezie wzięło udział ponad 70 osób.
W programie festynu znalazło się wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Przeprowadzone zostały zawody sportowe w strzelaniu z wiatrówki.

Rywalizacja odbyła się w czterech etapach, w których zmagali się mężczyźni, kobiety, młodzież  i dzieci.

Puchary otrzymali laureaci poszczególnych kategorii : Franciszek Kupczak /44 pkt /, Jadwiga Misiewicz-Trela  /38 pkt /, Michał Trela /45 pkt /, Kacper Żak /38 pkt /.

Drugie miejsca zajęl: Grzegorz Trela, Joanna Żak, Krzysztof Topolowski, Gracjan Kupczak a trzecie miejsca : Łukasz Żak, Ksenia Kupczak, Tomasz Czarnecki, Aleksandra  Kania.

Inne konkurencje to:  rzuty lotkami do tarczy , gra w bule,  turniej gier sportowych dla dzieci. W tych dyscyplinach  wręczono 15 nagród. Najlepsze wyniki osiągnęli : Michał Trela, Tomasz Czarnecki, Martyna Łaptas.
Przeprowadzono również krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy .Każdy mógł  sprawdzić swoje umiejętności ćwicząc na fantomie.

W loterii fantowej można było wylosować ciekawe nagrody, zasponsorowane przez właścicieli otmuchowskich sklepów. W trakcie zmagań sportowych wydawano kiełbaskę i kaszankę z grilla, napoje, lody i słodycze. Nagrody /puchary/ zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nysie, a poczęstunek przez  UM w Otmuchowie, ZPC w Otmuchowie, Rzeźnię T. Nosal, Józefa Sieprawskiego, IGLOMAK  J i D. Makulewicz.   Krwiodawcy z rodzinami miło spędzili sobotnie popołudnie na łonie natury w gronie przyjaciół i znajomych. Organizatorzy dziękują uczestnikom oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w przygotowaniu kolejnego festynu PCK.

Informację przygotowała: Stanisława Kosmal, Sekretarz Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie

Galeria: