II Edycja Turnieju wiedzy pn "Prawda o AIDS – przekaż ja dalej"

[ Powrót do aktualności ]

Już po raz drugi reprezentanci szkół z terenu Opola sprawdzili swoją wiedzę, biorąc udział w turnieju pn. „Prawda o AIDS – przekaż ją dalej”, który był częścią obchodów zbliżającego się 1 grudnia - Światowego Dnia AIDS. Konkurs realizowany był przez Oddział Rejonowy PCK w Opolu i współfinansowany ze środków miasta Opola.

W dniu 29 listopada odbył się etap miejski turnieju, do którego zgłoszono reprezentantów z 8 szkół z terenu Opola: Publiczne Gimnazjum nr 5, Publiczne Gimnazjum nr 8, Publiczne Gimnazjum nr 10,  Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 2 , Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego, Zespół szkół Zawodowych nr 4 oraz Zespół Szkół Mechanicznych, Etap miejski składał się z testu pisemnego oraz z ustnej wypowiedzi przed komisją, która oceniła wiedzę merytoryczną uczestników oraz pomysłowość zrealizowanej w szkole akcji informacyjnej na temat profilaktyki HVI/AIDS, Laureaci w dwóch kategoriach – szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne, którzy otrzymali największą ilość punktów i zajęli trzy pierwsze miejsca otrzymali nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.

W ramach programu zorganizowany został również konkurs plastyczny/filmowy. Autorzy najciekawszych prac zostali wyróżnieni dyplomami uczestnictwa, a nagrody trafiły do szkół, w których autorzy się uczą.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się w tak licznym gronie.

Agnieszka Jabłońska, OR PCK w Opolu

Galeria: