CZERWONOKRZYSKIE MIKOŁAJKI W OTMUCHOWIE

[ Powrót do aktualności ]

W  środę 5 grudnia Święty Mikołaj dotrzymał zeszłorocznej obietnicy i znów przybył na otmuchowski zamek, by obdarować prezentami  170 dzieci z terenu gminy. Spotkanie mikołajkowe zorganizował Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przy współudziale Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Ośrodka Pomocy Społecznej.

Brodaty dobrodziej  zawitał do sali „Rycerskiej” w towarzystwie licznej świty pomocników - prężnie działających członków SK PCK przy ZS w Otmuchowie. Jak zwykle jego  wizyta wzbudziła ogromne emocje i dała  dzieciom wiele radości. Młodzież czerwonokrzyska z pomocą pana Mirka z M -G Domu Kultury prowadziła zabawy i konkursy. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wierszyki o Św. Mikołaju, za co były obdarowywane upominkami ufundowanymi przez sponsorów. Nagrodzono również najciekawsze przebrania . Było kolorowo, gwarno i wesoło. Mikołaj rozdawał paczki naszpikowane słodyczami, owocami, pozował do zdjęć.

Z sali zamkowej nikt nie wyszedł z pustymi rękami - na mikołajkowe prezenty zasłużyli nie tylko podopieczni, ale też wspierający działalność Zarządu wolontariusze, którzy  w tym dniu ( 5 grudnia) obchodzili swój Dzień Wolontariusza. Najmłodszych mieszkańców gminy odwiedził Burmistrz  Otmuchowa Jan Woźniak, który wspiera  organizację PCK.Impreza odbyła się dzięki ludziom dobrego serca, których nie brakuje w naszej gminie. A uśmiechnięte buzie dzieci niech będą podziękowaniem dla organizatorów oraz darczyńców .

 

Galeria: