Wojewódzkie Zawody Wędkarskie Polskiego Czerwonego Krzyża

[ Powrót do aktualności ]

W sobotę – 19 maja 2012 roku – na akwenie wodnym Kanału Gliwickiego w Kędzierzynie – Koźlu zostały rozegrane coroczne Wojewódzkie Zawody Wędkarskie Honorowych Dawców Krwi PCK.

W zawodach wzięło udział 15 wędkarzy reprezentujących Kluby Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża województwa opolskiego.

Zawody wygrała drużyna reprezentująca Klub HDK PCK z Krapkowic. Drugie miejsce zajął Klub HDK PCK przy Parafii Ducha Św. i NMP Matki Kościoła z Kędzierzyna – Koźla a trzecie Klub HDK PCK z Głubczyc. W klasyfikacji indywidualnej na podium znaleźli się: Jan Białka i Gerard Schreiber z Krapkowic oraz Ryszard Paprot z „Parafialnego” Klubu.

Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczali: Ryszard Skorek – Wiceprezes Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Dawid Drożdż reprezentujący biuro tego Opolskiego Oddziału.
Głównym organizatorem zawodów był Klub HDK PCK przy Parafii Ducha Św. i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie – Koźlu a sędzią głównym Mieczysław Ferdzyn.

Po konkurencji na wszystkich czekał grill. Słoneczna pogoda dopisała.

Informację przygotowała: Włodzimierz Kominek, Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Kędzierzynie – Koźle