Wojewódzkie Zawody Wędkarskie Honorowych Dawców Krwi PCK – Pietna

[ Powrót do aktualności ]

W sobotę – 16 czerwca w miejscowości Pietna koło Krapkowic odbyły się Wojewódzkie Zawody Wędkarskie Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Ich organizatorem byli: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krapkowicach, Opolski Oddział Okręgowy PCK, Gmina Krapkowice i Polski Związek Wędkarski w Krapkowicach.

Wzięło w nich udział 8 drużyn (4-osobowych) reprezentujących Kluby HDK PCK: w Głubczycach, przy Parafii pw. Ducha Św. i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu, przy OSP w Odrowążu, przy „Neapco Europe” Sp. z o.o. w Praszce i organizatorzy – 2 zespoły oraz ekipy gości Koła Miejskie PZW w Krapkowicach i „RELAX” PZW w Krapkowicach.
Zgodnie z regulaminem rano odbyło się losowanie sektorów/stanowisk, później przez 4 godz. łowiewnie, a od godz. 12 komisyjne ważenie. Zawody odbywały się zgodnie z zasadami sportu wędkarskiego PZW. Wyniki ogłoszone były w 2 kategoriach
drużynowej:
I miejsce – Koło Miejskie PZW w Krapkowicach,
II miejsce – Klub HDK PCK w Głubczycach,
III miejsce – Klub HDK PCK przy Parafii pw. Ducha Św. i NMP Matki Kościoła w Kędzierzynie-Koźlu,
i indywidualnej:
I miejsce – Bartłomiej Gad (Koło Miejskie PZW w Krapkowicach),
II miejsce – Józef Pilak (Klub HDK PCK przy „Neapco Europe” Sp. z o.o. w Praszce),
III miejsce – Jan Białka (Koło „RELAX” PZW w Krapkowicach).
Wszyscy otrzymali dyplomy a zwycięzcy puchary i drobne nagrody wręczali: Sławomir Bogucki – Prezes Klubu HDK PCK w Krapkowicach i Dawid Drożdż – reprezentujący biuro Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK.
Na wszystkich czekał poczęstunek w postaci potraw z grilla oraz napoje.
Pogoda i humory dopisały.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i organizacji zawodów, a w szczególności państwu Iścińskim, którzy nieodpłatnie udostępnili teren, przedstawicielowi Polskiego Związku Wędkarskiego za sędziowanie, Gminie Krapkowice za poczęstunek i gadżety dla krwiodawców.

Biuro Opolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża

 

Galeria: