Wielkanoc z PCK - "Aby każdy miał radosne Święta"

[ Powrót do aktualności ]

Oddział Rejonowy PCK w Otmuchowie od wielu lat prowadzi różnorodne działania, których celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia.

Ostatnie dni upłynęły więc pod hasłem "Wielkanoc z PCK ". Do akcji aktywnie włączyli się członkowie szkolnych kół PCK. Zbiórki żywności i pieniędzy w miejskich marketach (Biedronka, EKO, Lewiatan, Delikatesy Centrum ) organizowała 17 i 24 marca młodzież czerwonokrzyska z Gimnazjum w Otmuchowie a 30 i 31 marca z Publicznego Gimnazjum w Paczkowie. Artykuły spożywcze zbierano również w PSP w Trzeboszowicach. Natomiast SK PCK w Grądach, w Kałkowie, w Mesznie, SP w Otmuchowie i w Wójcicach przeprowadzały kwesty. Akcję wsparły Zakłady Przemysłu Cukierniczego w Otmuchowie, przekazując słodycze do paczek. Dzięki ludziom dobrego serca, przychylności i życzliwości klientów oraz zaangażowaniu młodych wolontariuszy udało się przygotować 100 paczek świątecznych dla najuboższych z naszego rejonu na kwotę ok. 7.000 złotych.

Młodzi działacze PCK z PG nie zapomnieli też o seniorach - odwiedzili z życzeniami i drobnymi upominkami podopiecznych zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie. Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji akcji ph. "Aby każdy miał radosne Święta" młodzieży czerwonokrzyskiej, właścicielom (kierownikom) i pracownikom placówek handlowych oraz mieszkańcom Gminy Otmuchów i Gminy Paczków, którzy kolejny raz nie odmówili pomocy potrzebującym.

Informację przygotowała: Stanisława Kosmal, Sekretarz ZOR PCK w Otmuchowie

Galeria: