Przedszkolaki z Opola walczą z próchnicą

[ Powrót do aktualności ]

W Opolu zakończyła się już piąta edycja programu edukacyjnego dla dzieci w wieku przedszkolnym ph „Biały ząbek”, finansowany z budżetu Miasta Opola. Objęte nim zostało ok.820 dzieci z rocznika 2007, uczęszczających do niemal wszystkich  przedszkoli z terenu miasta. Głównym założeniem programu było wdrożenie działań profilaktycznych mających na celu zapobieganie powstawania chorób zębów  i dziąseł.
 
Przedszkolaki uczestniczyły w cyklu zajęć edukacyjnych, których celem było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o ząbki, nauczenie prawidłowego ich czyszczenia, zdrowego odżywiania, a także eliminowanie zjawiska strachu przed stomatologiem. Podczas spotkań dzieci odpowiadały na pytania i zagadki, słuchały opowiadania, brały udział w konkursach, a co najważniejsze poprzez świetną zabawę uczyły się  odpowiedzialności za siebie i swoje zdrowie.
Aby dopełnić edukację, przedszkolaki odwiedziła pani stomatolog, która dokonała przeglądu uzębienia uczestników programu i przekazała pisemną informację dla rodziców, mówiącą o stanie ząbków dzieci. Na zakończenie programu przedszkola otrzymały materiały promocyjne tj. plakaty i ulotki mówiące o profilaktyce chorób zębów i dziąseł.

Serdecznie dziękujemy opiekunom Klubów Wiewiórka PCK za aktywne włączenie się w pomoc przy realizacji programu, a także przedszkolakom, z których jesteśmy bardzo dumni, gdyż zaprezentowały wspaniałą wiedzę.

 

Galeria: