Opolskie dzieci na wakacjach z PCK

[ Powrót do aktualności ]

Każdy marzy o wakacjach, które pozwolą przywieźć ze sobą dużo ciekawych wspomnień. Jednak rzeczywistość niektórych dzieci nie jest tak kolorowa jak foldery z biura podróży, a o wakacjach za jeden uśmiech mogą tylko pomarzyć.

Aby choć część dzieci mogła przeżyć swoje upragnione wakacje Polski Czerwony Krzyż Opolski Oddział Okręgowy już przed okresem letnim podjął działania, które umożliwiły dzieciom z terenu województwa opolskiego wyjazd na kolonię. By  zebrać wystarczające fundusze pozyskano dotacje z Miasta Opola, Starostwa Powiatowego w Nysie, Urzędu Miasta Brzeg, Gminy Otmuchów. Pozostała koszty pokryto ze środków własnych PCK, w tym z organizowanej akcji „Gorączka złota”.  Dzięki tym działaniom 68 dzieci spędziło od 11 do 24 sierpnia wakacje w ośrodku wypoczynkowym „Dresso” w Sulejowie.

Podczas turnusu kadra, która na co dzień związana jest z Ruchem Czerwonokrzyskim, starała się, aby wszyscy uczestnicy spędzili ten czas jak najciekawiej i aby wrócili z kolonii pełni wrażeń i wspomnień. Prowadzono liczne zajęcia warsztatowe o różnorodnej tematyce, które poprzez zabawę miały za zadanie wyposażyć dzieci i  młodzież w nową wiedzę i umiejętności. Dla urozmaicenia czasu odbyła się również wycieczka do Łodzi, podczas której uczestnicy mogli zwiedzić m.in. Muzeum Animacji, gdzie zapoznali się z procesem tworzenia bajek i filmów animowanych zarówno kiedyś jak i dziś. 

Mamy nadzieje, że udało nam się sprawić by te dwa tygodnie były warte licznych i pięknych wspomnień, którymi uczestnicy kolonii będą chcieli dzielić się ze swoimi rówieśnikami po powrocie do szkoły.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, dzięki którym ta kolonia mogła się odbyć.

 

Agnieszka Jabłońska - Berendowicz

Kierownik Kolonii PCK Opole

Galeria: