Liderzy młodzieżowego wolontariatu

[ Powrót do aktualności ]

Aby zgłębić wiedzę młodych ludzi i zachęcić ich do działań wolontarystycznych Oddział Rejonowy PCK w Brzegu w ramach zadania publicznego ph "Liderzy młodzieżowego wolontariatu - szkolenia i warsztaty z zakresu organizowania działań woluntarystycznych w środowisku szkolnym i lokalnym finansowanym przez Burmistrza Brzegu zorganizował warsztaty.

W trakcie warsztatów młodzi ludzie poznali formy działań wolontarystycznych, poznali działalność Polskiego Czerwonego Krzyża, zostali uczuleni na krzywdę drugiego człowieka, wskazane zostały im alternatywne formy spędzania wolnego czasu. Ponadto zachęcono ich do promocji wśród swoich rówieśników zdrowego stylu życia, pierwszej pomocy oraz honorowego krwiodawstwa.

Osoby prowadzące warsztaty wskazały uczestnikom możliwość realizowania swoich pomysłów poprzez inicjatywy własne na terenie szkoły, bądź w środowisku rówieśniczym i lokalnym. W warsztatach udział wzięła młodzież z 4 szkół gimnazjalnych z terenu miasta Brzegu - 27 uczniów. Młodym ludziom uświadomiono jak istotne jest bezinteresowne działanie na rzecz innych w kształtowaniu swojej osobowości i swojego dorosłego życia.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża
w Brzegu