Wakacyjny Festyn HDK PCK "Promujemy zdrowy styl życia"

[ Powrót do aktualności ]

Wakacyjny Festyn HDK PCK "Promujemy zdrowy styl życia" – pod takim hasłem odbył się w dniu 17 sierpnia na boisku sportowym we Frydrychowie k. Otmuchowa wakacyjny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy PCK oraz ich rodzin.

Organizatorzy: Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie oraz Klub HDK PCK zadbali o to, aby sobotni dzień był pełen atrakcji. W części oficjalnej wręczona została odznaka Zasłużony HDK / po 6 l. oddanej krwi / p. Mirosławowi Śliwa. Dzień sprzyjał wypoczynkowi na świeżym powietrzu - w imprezie wzięło udział ok. 60 osób.

Uczestnicy mieli okazję wykazać się w różnych dyscyplinach sportowych. Odbyły się zawody w strzelaniu z wiatrówki w trzech grupach: mężczyźni, kobiety i dzieci.

Najwięcej punktów wystrzelali: Franciszek Kupczak, Danuta Wojda, Natalia Ziółkowska. Na II miejscu uplasowali się: Paweł Pindel, Jadwiga Misiewicz - Trela, Jakub Jabłoński ,a puchary za III miejsce otrzymali: Michał Trela, Joanna Żak, Kacper Żak.

Dużym powodzeniem cieszyła się gra w bule. Konkurencję przeprowadzono w 2 kat: dorośli i dzieci. Statuetki za najlepsze wyniki otrzymali Łukasz Żak i Jakub Jabłoński. W dyscyplinach : rzuty lotkami do tarczy , rzut ringiem, gry sportowe dla dzieci wręczono 12 medali. Odbył się również krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy, rozdawano ulotki dot. promocji zdrowia. Każdy miał szansę sprawdzić się w próbach resuscytacji na fantomie.

Dzięki hojności właścicieli otmuchowskich sklepów zorganizowana została loteria fantowa, w której można było wylosować ciekawe nagrody. W trakcie zmagań sportowych zawodnicy posilali się kiełbaską i kaszanką z grilla, napojami, lodami i słodyczami. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nysie oraz BS w Otmuchowie a poczęstunek przez UM w Otmuchowie, ZPC w Otmuchowie, panią Teresę Nosal, pana. Józefa Sieprawskiego oraz IGLOMAK Makulewicz. Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom za pomoc w przygotowaniu festynu PCK.

 

Sekretarz OR PCK w Otmuchowie Stanisława Kosmal

Galeria: