MIKOŁAJKI NA OTMUCHOWSKIM ZAMKU

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 5 grudnia na otmuchowski "Zamek" zawitał Św. Mikołaj. Do sali "Rycerskiej" wkroczył w asyście członków SK PCK przy ZS w Otmuchowie. Jak zwykle wizyta miłego, uśmiechniętego staruszka w czerwonym stroju, z siwą brodą i workiem pełnym prezentów wzbudziła ogromne emocje i dała dzieciom wiele radości. Śpiewały piosenki, recytowały wierszyki, za co były obdarowywane upominkami ufundowanymi przez sponsorów / Elżbieta Tokarczyk - Sklep "Plastuś", Tomasz Pyziak - Hurtownia "Tom"/. Nagrodzono również najciekawsze przebrania.

Młodzież czerwonokrzyska prowadziła zabawy i konkursy . Było kolorowo, gwarno i wesoło. Po emocjach przyszła pora na prezenty, dzięki którym radości i uśmiechu na twarzach podopiecznych nie brakowało. W sumie Mikołaj rozdał 170 bogatych w słodycze i owoce paczek, bawił się z dziećmi, pozował do zdjęć i chętnie rozmawiał z obdarowywanymi. Potem odjechał, ale obiecał, że za rok o tej samej porze wróci. Naturalnie pod warunkiem, że dzieci będą grzeczne co najmniej tak, jak w tym roku.

Spotkanie z Mikołajem zorganizował Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie. Duża zasługa młodzieży czerwonokrzyskiej z otmuchowskiego gimnazjum i liceum, która w czasie akcji "Znicz" zbierała pieniądze na pomoc potrzebującym. Paczki zostały wzbogacone o słodycze otrzymane z ZPC Otmuchów oraz artykuły z Hurtowni Nabiałowej "Kastor" w Nysie. Oprawę muzyczną zapewnił jak co roku M - G Dom Kultury.

Akcję wsparł Burmistrz Otmuchowa, który odwiedził najmłodszych mieszkańców gminy. Organizatorzy w imieniu dzieci dziękują młodym wolontariuszom, darczyńcom , ludziom dobrego serca, których nie brakuje w Gminie Otmuchów.

 

Galeria: