Spotkanie opiekunów SK PCK w Otmuchowie.

[ Powrót do aktualności ]

Tradycyjnie co roku we wrześniu ZOR PCK w Otmuchowie organizuje spotkanie opiekunów szkolnych kół PCK z terenu Gminy Otmuchów i Gminy Paczków.

W dniu 18 września odbyła się konferencja nauczycieli w sali posiedzeń w Ratuszu. Frekwencja 100 %. Podsumowana została działalność młodzieżowych jednostek podstawowych za rok szkolny 2012/2013. Prezes Oddziału Rejonowego PCK Teresa Stopyra złożyła sprawozdanie z zadań zrealizowanych przez SK PCK. Zwróciła uwagę na dużą aktywność dzieci i młodzieży, która była widoczna we wszystkich kierunkach działalności statutowej Stowarzyszenia. Podała osiągnięcia w etapie okręgowym w konkursach :.

> XI Turniej "Człowiek i Jego Środowisko"- III m. Wojciech Odziomek z ZSP w Trzeboszowicach,.

> VIII Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu - I m. Klaudia Kotara z PG w Paczkowie,

> XXI Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK - III miejsce Monika Bonarek (ZS w Paczkowie), I miejsce Ewa Szczurek (PG Paczkowie) oraz III m. w etapie krajowym,

> X Turniej Szkół "Młoda Krew Ratuje Życie": kat "Promocja honorowego krwiodawstwa" - II m. ZS w Paczkowie, III m. ZS w Otmuchowie.

Pani Stanisława Kosmal - członek Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK złożyła podziękowania nauczycielom za zaangażowanie i pomoc w realizacji zadań , za krzewienie pięknych idei humanitarnych wśród młodych ludzi. Wręczyła dyplomy, podziękowania, puchary za Konkurs Czerwonokrzyski 2012/2013 na najaktywniejsze koło. Zadania były punktowane w kat. szkół podstawowych i ponadpodstawowych ( gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne).

Najwięcej punktów zdobyły : SK PCK w Trzeboszowicach i SK PCK przy Publicznym Gimnazjum w Paczkowie. Drugie miejsca zajęły : SK PCK w Kałkowie , SK PCK przy ZS w Otmuchowie, a na trzecim uplasowały się SK PCK w Mesznie i SK PCK przy ZS w Paczkowie.

W drugiej części zebrania omawiano zadania do realizacji w nowym roku szkolnym. Nauczyciele otrzymali niezbędne materiały do pracy.

 

Galeria: