Etap rejonowy XXII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK w Brzegu

[ Powrót do aktualności ]

Reprezentanci szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Oddziału Rejonowego w Brzegu 4 grudnia po raz kolejny sprawdzili swoją wiedzę, biorąc udział w etapie rejonowym XXII Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Olimpiada była współfinansowana ze środków Zarządu Powiatu Brzeskiego.

W etapie szkolnym Olimpiady udział wzięło 553 uczniów z 6 szkól gimnazjalnych oraz 433 uczniów z 5 szkól ponadgimnazjalnych. Po szkolnych eliminacjach do etapu rejonowego zakwalifikowali się uczestnicy, którzy uzyskali największą ilość punktów. Reprezentowali oni swoje szkoły na etapie rejonowym w dniu 4 grudnia.

W trakcie etapu rejonowego 30 uczestników olimpiady rozwiązywało test, w którym wykazali się ogromną wiedzą na temat zdrowego stylu życia, zagrożeń zdrowotnych, chorób cywilizacyjnych oraz sposobów i różnorodności form ochrony zdrowia. Laureatami etapu rejonowego i tym samym reprezentantami na etap okręgowy, który odbędzie się w marcu 2014 r., zostali:
. w kategorii szkół gimnazjalnych:- Patrycja Wąsik z Publicznego Gimnazjum w Kościerzycach,
. w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - Adam Wrzeszczyński z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu.

Zwycięzcy olimpiady otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy i kalendarze. Wszystkim uczestnikom gratujemy wiedzy, a Opiekunom Szkolnych Kół PCK i nauczycielom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowaniu uczestników do tegorocznej Olimpiady.