Poznajemy 150-letnią historię idei humanitarnego ruchu Czerwonego Krzyża

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 5 czerwca odbyła się VIII Okręgowa Olimpiada Wiedzy o Czerwonym Krzyżu w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Opolu – Grudzicach. Olimpiada skierowana była do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

Celem olimpiady było promowanie i popularyzowanie idei Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca wśród dzieci i młodzieży, promocja działań i wartości humanitarnych Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz potrzebujących oraz przede wszystkim rozbudzanie wrażliwości na wartość człowieka, szacunku dla ludzkiej godności.

Uczestnicy Okręgowej Olimpiady to laureaci etapów szkolnych i rejonowych.
W etapie szkolnym udział wzięło:
- 724 uczniów z 40 szkół podstawowych
- 471 uczniów z 22 szkół gimnazjalnych
- 344 uczniów z 16 szkół ponadgimnazjalnych
W etapie rejonowym udział wzięło:
- 74 uczniów z  38 szkół podstawowych
- 44 uczniów z 22 szkół gimnazjalnych
- 29 uczniów z 15 szkół ponadgimnazjalnych
W etapie okręgowym udział wzięło:
- 5 osób z 5 szkół podstawowych
- 5 osób z 5 szkół gimnazjalnych
- 7 osób z 6 szkół ponadgimnazjalnych
Podczas Okręgowej Olimpiady Wiedzy o Czerwonym Krzyżu wszyscy uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 50 pytań ( 20 pytań typu a, b, c oraz 30 pytań „prawda – fałsz”) oraz rozwinąć temat „150 lat idei humanitarnego Ruchu Czerwonego Krzyża” w wypowiedzi ustnej. 

Na podium uplasowali się:

Kategoria szkół podstawowych:
I miejsce         –          Magdalena Pietrzak z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nysie
II miejsce       –          Julia Dominikowska z Publicznej Szkoły Podstawowej
w Kopicach
III miejsce      –          Daniel Jaskuła z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego
w Czepielowicach

Kategoria szkół gimnazjalnych:
I miejsce         –          Klaudia Kotara z Publicznego Gimnazjum w Paczkowie
II miejsce       –          Michał Wierzyński z Publicznego Gimnazjum nr 4 w Brzegu
III miejsce      –          Karolina Tustanowska z Publicznego Gimnazjum nr 4
w Kędzierzynie – Koźlu

Kategoria szkół ponadgimnazjalnych:
I miejsce         –          Monika Trawińska z Liceum Ogólnokształcącego w Grodkowie
II miejsce       –          Sonia Lasia z II Liceum Ogólnokształcącego
w Kędzierzynie – Koźlu
III miejsce      –          Edyta Tomalska z I Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.

 

Galeria: