UDANA MAJÓWKA KRWIODAWCÓW W PACZKOWIE

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 18 maja  w parku zakładowym Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych w Paczkowie  odbył się  festyn rekreacyjno - sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy PCK i ich rodzin . Frekwencja dopisała, przybyło ponad 70 osób. Swoją obecnością zaszczycił  prezes FAMAD -u  p. Mieczysław Fluder, który od lat wspiera działalność organizacji czerwonokrzyskiej. Pani Stanisława Kosmal – członek Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK wręczyła odznakę ZHDK II st. /po 12 l. krwi/ panu Marcinowi Śpiewakowi.

Organizatorzy : Klub HDK PCK przy FAMAD w Paczkowie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przygotowali ciekawy program imprezy. Tradycyjnie zorganizowane zostały zawody w strzelaniu z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech
kat. : mężczyźni, kobiety i dzieci. Najwięcej punktów zdobyli: Sławomir Zarzecki , Dorota Wandzel oraz Dawid Zarzecki, zajmując tym samym I  miejsca.
Puchary otrzymali również :
II m.  : Sławomir Wandzel, Danuta Wojda, Michał Kurowski
III m. : Paweł Pindel, Bożena Burzyńska, Natalia Ziółkowska.

Przeprowadzony został  konkurs wiedzy  o PCK i z pierwszej pomocy. Kolejne miejsca zajęli : Edyta Ćwik, Roman Cierpiałowski, Anna Kupczak.

Młodsi uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować swoich sił w rzutach lotkami do tarczy oraz w grach sportowych. Najlepszymi wynikami popisali się w tych dyscyplinach Maciej Olejnik oraz Adam Burzyński. Dużym powodzeniem cieszyła się gra w bule. Konkurencję rozgrywano w 2 grupach : dzieci i dorośli. Zwycięzcami zostali Jakub Jabłoński i Wiesław Kosmal.
 W loterii fantowej można było wylosować ciekawe nagrody. Za pomoc w jej zorganizowaniu podziękowanie otrzymała pani Bożena Kupczak.
   W trakcie zmagań sportowych można było posilić się kiełbaską z grilla oraz grochówką . Na deser były słodycze podarowane przez Zakłady Przemysłu Cukierniczego w Otmuchowie.
Poczęstunek i nagrody  zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej  na działalność 
w ramach pożytku publicznego.
   Pogoda sprzyjała organizatorom imprezy. Było to miłe spotkanie w gronie przyjaciół i znajomych .

   Organizatorzy dziękują uczestnikom oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu wspaniałej zabawy. Zapraszają na kolejny piknik we wrześniu.

 

Galeria: