Czerwonokrzyska Gwiazdka Polskiego Czerwonego Krzyża

[ Powrót do aktualności ]

Opolski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotował ponad 1600 paczek świątecznych z artykułami spożywczymi i słodkościami dla rodzin wielodzietnych, osób samotnych, bezrobotnych, chorych, niepełnosprawnych i bezdomnych.

Od kilku tygodni nasi wolontariusze w różny sposób pozyskiwali środki finansowe i artykuły spożywcze do przygotowania paczek. Młodzież kwestowała na ulicach, pakowała żywność do siatek klientom w sklepach TESCO, ustawione były kosze PCK w niektórych sklepach, gdzie klienci mogli wrzucić do koszta art. spożywcze. W szkołach, przedszkolach na terenie woj. opolskiego trwały zbiórki żywności i słodyczy.

Akcja nie byłaby możliwa bez pomocy wolontariuszy, działaczy, członków PCK oraz opiekunów szkolnych kół PCK i klubów wiewiórka PCK, którzy zaangażowali się jak każdego roku w akcję pomocową dla drugiego człowieka. Szacowana wartość zebranych środków finansowych i rzeczowych to około 65.000,00 zł Dzięki naszym wspaniałym Darczyńcom udało się pomóc wielu potrzebującym, za co w imieniu naszych beneficjentów dziękujemy, życząc wszystkim spokojnych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia.