Piknik krwiodawców w Paczkowie

[ Powrót do aktualności ]

W sobotę 21 września członkowie  Klubu HDK PCK przy FAMAD w Paczkowie zorganizowali w zakładowym parku piknik na pożegnanie lata. Dzień był już typowo jesienny. Chłodnawo, rano padał  deszcz , który nie odstraszył rodzin krwiodawców. Przybyło ok. 40 osób.

Celem imprezy była promocja honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację jak również integracja środowiska krwiodawców. Gośćmi  uczestników festynu byli: Zastępca Burmistrza  Grzegorz Jasiok i Prezes FAMAD -u Mieczysław Fluder.
W trakcie imprezy rozpogodziło się i można było przeprowadzić konkurencje sportowe dla dorosłych i dla dzieci. Tradycyjnie odbyły się zawody w strzelaniu z wiatrówki w 3 kat. : kobiety, mężczyźni, dzieci. W rywalizacji o miano najlepszego strzelca  I miejsca zajęli: Dorota Wandzel ( 45 pkt) , Sławomir Wandzel ( 46 pkt), a  z dzieci Michał Trela ( 45 pkt). Pozostałe konkurencje rozgrywano w 2 grupach : dzieci i dorośli .
W  rzutach lotkami do tarczy zwyciężyli Grzegorz Kosmal i Zdzisław Bzowski. Dużym zainteresowaniem cieszyła się gra w bule. Najlepsze wyniki osiągnęli : Justyna Ziółkowska
i Aurelia Wolińska. Ogółem wręczono 9 pucharów i 12 medali.
   Organizatorzy : Zarząd  paczkowskiego Klubu HDK oraz Zarząd OR PCK w Otmuchowie zadbali o to, aby nikt nie odszedł z imprezy głodny. Serwowano kiełbaskę z grilla, grochówkę, słodycze, gorące i zimne napoje. Poczęstunek i nagrody zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego. Niespodzianką były dodatkowe nagrody /gadżety/otrzymane z UM : przepiękne książki albumowe o Gminie Paczków, koszulki, breloczki, długopisy, notesy .

  Organizatorzy dziękują darczyńcom za wsparcie organizowanej imprezy rekreacyjno- sportowej.

Galeria: