XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Opolu

[ Powrót do aktualności ]

Dnia 20 kwietnia 2013 r. odbyły się w Opolu XXI Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK. W Mistrzostwach udział wzięło 7 zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z Opola, Strzelców Opolskich i Zawadzkiego.

Każdy zespół miał za zadanie wykazać się wiedzą i umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy, podejmując działania ratujące zdrowie i życie w trakcie pięciu zapozorowanych zdarzeń, a także rozwiązać test pisemny. W sumie można było zdobyć 129 punktów. Zwycięski zespół zdobył ich aż 125.

Zwycięskim  zespołem okazali się uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu. Pozostałe zespoły również wykazały się dużą wiedzą i umiejętnościami, a także ogromnym zapałem do zdobywania wiedzy w zakresie pierwszej pomocy. Zwycięzcy tego etapu będą reprezentowali Oddział Rejonowy PCK w Opolu podczas etapu okręgowego, który odbędzie się już 18 maja.
Serdecznie dziękujemy za udział w Mistrzostwach. Zaangażowanie ze strony uczestników i opiekunów utwierdzają nas w przekonaniu, jak ważne jest propagowanie pierwszej pomocy wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, gdyż daje to satysfakcjonujące efekty – budując aktywną i odpowiedzialną postawę  wobec sytuacji zagrożenia życia bądź zdrowia.

Ogólne zestawienie miejsc podczas etap rejonowego XXI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK w Opolu:
I miejsce – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu
II miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr II w Opolu
III miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu
IV – Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr V w Opolu
V – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem
VI miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Strzelcach Opolskich
VII miejsce – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich

 

Galeria: