NIE POZWÓL BY ALKOHOL TOBĄ KIEROWAŁ
PODSUMOWANIE KAMPANII PROFILAKTYCZNEJ

[ Powrót do aktualności ]

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Opolu zakończył realizację zadania publicznego pn. Kampania profilaktyczna "Nie pozwól by alkohol tobą kierował". Była ona prowadzona od czerwca do października przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Opolu, a finansowana ze środków Miasta Opola.

W trakcie kampanii organizowane były akcje kontroli kierowców poruszających się po mieście w Opolu. Ich głównym celem było zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i utrwalanie postawy trzeźwości kierowców. W tym celu w różnych częściach miasta Opola policyjny patrol sprawdzał trzeźwość kierowców i prędkość z jaką się poruszali, a ratownicy z Grupy Ratownictwa PCK w Opolu i Instruktorzy Pierwszej Pomocy PCK uczyli zatrzymanych kierowców i pasażerów, zasad udzielania pierwszej pomocy.

Bardzo ważnym elementem programu było przekazywanie informacji o zagrożeniach płynących z lekceważenia obowiązku trzeźwości podczas kierowania pojazdem w ruchu drogowym. Kierowcy,którzy uczestniczyli w programie otrzymali materiały informacyjne i promocyjne m.in. apteczkę, jednorazowy alkotest, ulotki oraz naklejki na samochód promujące trzeźwość.

Pomimo, iż wielu kierowców początkowo nie było zadowolonych z przymusowej przerwy w trakcie podróży, to jednak po chwili dowiadując się o założeniach kampanii, bardzo chętnie poświęcali kilka minut na naukę podstawowych działań pierwszopomocowych.

W ich opinii akcja była pomysłowa i bardzo potrzebna, powinna się stać stałym elementem promowania bezpieczeństwa i trzeźwości wśród kierowców Opola.

Aby kampania trafiła do jak największej ilości odbiorców, w tym młodych kierowców, którzy dopiero rozpoczynają i przygotowują się do zdobycia prawa jazdy, plakaty promujące trzeźwość na drodze rozesłane zostały do szkół nauki jazdy z terenu miasta Opola.

 

Galeria: