Wesoło, na sportowo wśród krwiodawców w Paczkowie.

[ Powrót do aktualności ]

Tegoroczny tradycyjny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ich rodzin odbył się w Paczkowie w sobotę 10 maja. Ten termin wybrano nieprzypadkowo - impreza odbyła się w trakcie trwania obchodów Tygodnia PCK. Organizacją udanej zabawy zajął się paczkowski Klub HDK PCK oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie. Pogoda sprzyjała organizatorom i uczestnikom. Przybyło ok. 80 osób, wśród których nie zabrakło Burmistrza Gminy Paczków  Bogdana Wyczałkowskiego oraz  Zastępcy Burmistrza Grzegorza Jasioka.

UM w Paczkowie od wielu lat wspiera działalność organizacji czerwonokrzyskiej. Celem imprezy była promocja honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację jak również integracja środowiska krwiodawców.

Program obfitował w sporo atrakcji. Tradycyjnie zorganizowane  zostały zawody w strzelaniu z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech etapach, w których zmagali się mężczyźni, kobiety i dzieci. Laureatami poszczególnych kategorii zostali: Jan Pajestka (43 pkt), Bożena Burzyńska  (48 pkt) oraz  Kacper Żak (42 pkt). Pucharami nagrodzono również: Ryszarda Wandzel, Agatę Zygmunt, Natalię Ziółkowską (II miejsca) oraz Sławomira Wandzel, Teresę Stopyra, Machała Trela (III miejsca). Grę w  bule przeprowadzono w 2 grupach : dorośli i dzieci.

Jak zwykle cieszyła się dużym powodzeniem. Zwyciężyli : Małgorzata Bzowska i Michał Kurowski . Młodsi uczestnicy zawodów próbowali również swoich sił w rzutach lotkami do tarczy oraz w turnieju gier sportowych. W konkurencjach sportowych wręczono 11 pucharów oraz 15 medali.W konkursie wiedzy o PCK nagrody otrzymali: Agata Zygmunt , Irena Kurowska, Danuta Kurowska, Mirosław Śliwa. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli rozgrzać się gorącą grochówką i  smaczną kiełbaską z grilla. Poczęstunek i nagrody Zarząd OR PCK zakupił dzięki dotacji Gminy Paczków otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego. Było to miłe spotkanie w gronie przyjaciół i znajomych wśród zieleni parku zakładowego FAMAD.

 

Galeria: