"Wielkanoc z PCK" w Oddziale Rejonowym w Otmuchowie

[ Powrót do aktualności ]

„Otwórz serce dla innych” – to jedno z haseł przedświątecznej akcji charytatywnej  organizowanej przez Oddział Rejonowy  PCK w Otmuchowie . Młodzież czerwonokrzyska z ZS w Otmuchowie oraz  z  Publicznego Gimnazjum w Paczkowie przez dwa dni ( piątek i sobota) brała udział w zbiórce żywności i pieniędzy w marketach: Lewiatan, EKO, Biedronka  i Delikatesy Centrum . Artykuły spożywcze do paczek świątecznych zbierano również w PSP w Trzeboszowicach. Natomiast kwestę przeprowadzali członkowie SK PCK w Jarnołtowie, w Kałkowie i w Mesznie . Efekty tej akcji nie byłyby możliwe, gdyby nie wsparcie rzeczowe  Zakładów Przemysłu Cukierniczego w Otmuchowie.

Dzięki wspólnym działaniom -  pomoc w ramach akcji  „Wielkanoc z  PCK " w kwocie ponad  6 tyś. zł dotarła do 103 osób najbardziej jej potrzebujących. Beneficjentami działań są wskazane przez pedagogów szkolnych i opiekunów szkolnych kół PCK dzieci wywodzące  się z rodzin wielodzietnych  i niepełnych, dotkniętych bezrobociem, ubóstwem, patologiami. „Czerwonokrzyski zajączek” nie zapomniał o Domu Dziecka w Jasienicy Górnej . Podarował wychowankom zeszyty szkolne oraz szczoteczki i pastę do zębów.

Młodzi działacze PCK z PG  pamiętali też o seniorach - odwiedzili z życzeniami i drobnymi upominkami podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie. Zarząd OR PCK w Otmuchowie serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji akcji wolontariuszom , właścicielom (kierownikom ) placówek handlowych , ZPC oraz mieszkańcom gmin za życzliwość i wspieranie podejmowanych przez PCK działań.
Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, obfitości na świątecznym stole i wiosennego nastroju w rodzinnym gronie .

Stanisława Kosmal

Sekretarz ZOR PCK w Otmuchowie

 

Galeria: