Czerwonokrzyska Gwiazdka w OR PCK w Otmuchowie

[ Powrót do aktualności ]

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres – rodzinny i radosny. Jednak nie wszystkie rodziny stać na suto nakryte stoły. W Oddziale Rejonowym PCK w Otmuchowie prowadzone są od lat działania ph. "Czerwonokrzyska Gwiazdka", których celem jest pozyskiwanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób potrzebujących wsparcia - rodzin o niskim statusie materialnym.

Do akcji pomocy świątecznej aktywnie włączyli się członkowie szkolnych kół PCK organizując kwesty.  Młodzi wolontariusze z ZS w Otmuchowie (opiekun p. Marzena Zychowicz) przeprowadzili w dn. 5 i 6 grudnia zbiórkę  artykułów spożywczych w sklepach: "Lewiatan" , "EKO" i "Biedronka" . Akcję zorganizowali również w dn. 12 i 13 grudnia w 3 marketach członkowie SK PCK przy Publicznym Gimnazjum w Paczkowie (opiekun Bożena Burzyńska).

Dzięki hojności mieszkańców wykonano 140 paczek żywnościowych oraz 3 z odzieżą i środkami czystości na kwotę ponad 11 tyś. zł. W tym szczególnym okresie roku PCK nie zapomina odwiedzić osoby starsze, samotne i chore. Młodzież czerwonokrzyska z ZS w Otmuchowie udała się ze stroikami, kartkami świątecznymi i słodkim upominkiem do 80 osób a młodzież z Zespołu Szkół w Paczkowie odwiedziła seniorów w  Zakładzie  Opiekuńczo – Leczniczym.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie serdecznie dziękuje członkom SK PCK, właścicielom (kierownikom ) placówek handlowych oraz mieszkańcom Gminy Otmuchów i Gminy Paczków, którzy wsparli czerwonokrzyską akcję. To dzięki Wam mogliśmy podarować potrzebującym radosne Święta Bożego Narodzenia.

Sekretarz ZOR PCK Stanisława Kosmal

 

Galeria: