Rodzinnie, na sportowo wśród krwiodawców

[ Powrót do aktualności ]

Klub HDK PCK przy OR oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizowali w dniu 19 lipca wakacyjny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ich rodzin. Zawody zostały przeprowadzone na boisku sportowym we Frydrychowie . Działaczy Stowarzyszenia swoją obecnością zaszczycili Zdzisław Cholewiński - Sekretarz Miasta Otmuchów oraz Grzegorz Jasiok - Zastępca Burmistrza Gminy Paczków.

Celem imprezy była promocja zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację jak również integracja środowiska krwiodawców. W części oficjalnej wręczona została legitymacja HDK pani Elżbiecie Nycz. Dzień sprzyjał wypoczynkowi na świeżym powietrzu - w imprezie wzięło udział ponad 70 osób.

W programie festynu znalazło się wiele atrakcji zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tradycyjnie zorganizowano zawody sportowe w strzelaniu z wiatrówki w trzech kat. : kobiety, mężczyźni i dzieci. Pierwsze miejsca w poszczególnych grupach wystrzelali: Beata Zgondek, Edward Ćwikła, Michał Trela . Pucharami nagrodzono również II m. (Łucja Ćwikła, Jan Ćwikła, Jakub Jabłoński) oraz III m. ( Teresa Stopyra, Paweł Pindel, Jakub Hławniak). Konkurencję gra w bule rozegrano wśród dorosłych i dzieci . Statuetki za najlepsze wyniki otrzymali :Weronika Majka i Filip Pruszkowski. W rzutach lotkami do tarczy najwięcej punktów zdobyli : Jakub Jabłoński ( kat. dzieci) i Andrzej Fal (kat. dorośli). W turnieju gier sportowych dla dzieci I miejsca zajęli: Marcel Szeląg ( kl. I - III) i Natalia Ziółkowska (kl. IV- VI).

W dyscyplinach sportowych wręczono ogółem 13 pucharów, 15 medali oraz nagrody rzeczowe. Zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nysie, UM w Paczkowie , BS w Otmuchowie oraz OR PCK w Otmuchowie. Odbył się również krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy. Każdy uczestnik miał szansę sprawdzić się w próbach resuscytacji na fantomie pod okiem Katarzyny Stopyra - Instruktora Pierwszej Pomocy PCK .

W trakcie zmagań sportowych zawodnicy posilali się kiełbaską i kaszanką z grilla, napojami, lodami i słodyczami. Sponsorzy poczęstunku: UM w Otmuchowie, ZPC w Otmuchowie, Rzeźnia p. Teresy Nosal, Piekarnia p. Józefa Sieprawskiego, IGLOMAK J i D. Makulewicz oraz Hurtownia Owocowo -Warzywa S.C. Violetta Mrozińska, Renata Zielińska. Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali słodkie upominki. Pomimo żaru lejącego się z nieba krwiodawcy z rodzinami miło spędzili sobotni czas na łonie natury w gronie przyjaciół i znajomych. Organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom za pomoc w przygotowaniu kolejnego festynu PCK.

Sekretarz ZOR PCK w Otmuchowie

Stanisława Kosmal

 

Galeria: