Piknik HDK PCK w Paczkowie

[ Powrót do aktualności ]

Ponad 70 osób uczestniczyło w Pikniku Rodzinnym Honorowych Dawców Krwi PCK, który odbył się 6 września w parku zakładowym FAMAD w Paczkowie. Imprezę przygotowali : paczkowski Klub HDK PCK oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie . Jej celem była m.in. promocja honorowego krwiodawstwa oraz zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację jak również integracja środowiska krwiodawców. Gośćmi uczestników festynu byli: Grzegorz Jasiok - Zastępca Burmistrza Gminy Paczków, Danuta Pilipczuk - Dyrektor Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK, Mieczysław Fluder - Prezes FAMAD-u.

Pogoda sprzyjała organizatorom. Sobotni dzień wypełniła dobra zabawa , na którą złożyły się konkurencje sportowe dla dorosłych i dla dzieci. Wiodące zawody - to strzelanie z wiatrówki w 3 kat. : kobiety, mężczyźni, dzieci. Najlepszymi strzelcami okazali się : Danuta Wojda , Paweł Pindel, Kacper Żak. Puchary za II miejsca otrzymali : Bożena Burzyńska, Franciszek Kupczak , Jakub Jabłoński. Na III miejscu uplasowali się : Joanna Żak , Ryszard Wandzel, Natalia Ziółkowska.

Grę w bule przeprowadzono w 2 grupach: dzieci i dorośli . Jak zwykle zainteresowanie było duże. Najlepsze wyniki osiągnęli : Igor Jakus i Bartosz Ćwikła.

W rzutach lotkami do tarczy zwyciężył Michał Kurowski, a w turnieju gier i zabaw Amelia Kania i Sandra Kosmal. W dyscyplinach sportowych wręczono ogółem 15 pucharów, 9 medali oraz nagrody rzeczowe.

W trakcie zmagań sportowych można było się posilić kiełbaską z grilla, grochówką oraz słodyczami otrzymanymi z ZPC w Otmuchowie. Poczęstunek i nagrody zakupiono z ZOR PCK oraz z dotacji Gminy Paczków otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego. Krwiodawcy z rodzinami miło spędzili sobotni czas na łonie natury w gronie przyjaciół i znajomych. Organizatorzy dziękują uczestnikom, wszystkim darczyńcom i już teraz zapraszają na przyszłoroczne majowe spotkanie w rodzinie krwiodawców.

Sekretarz ZOR PCK w Otmuchowie

Stanisława Kosmal

 

Galeria: