Konkurs "Żyj zdrowo i bezpiecznie"

[ Powrót do aktualności ]

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizował konkurs plastyczny ph. "Żyj zdrowo i bezpiecznie" . Skierowany był do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Zadanie zostało ujęte w programach ofert złożonych do Gminy Otmuchów i Gminy Paczków.

Cele konkursu : promocja zdrowego stylu życia, podniesienie poziomu wiedzy nt. zdrowotności wśród dzieci i młodzieży, walka z nałogami, przeciwdziałanie wypadkom poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa i wykształcenie nawyków ich przestrzegania. Chodziło o wyposażenie dzieci już od najmłodszych lat w wiedzę i umiejętności do podnoszenia stanu zdrowia, wykształcenie potrzeby dbania o własne zdrowie , wyrabianie nawyków prawidłowego spędzania czasu wolnego poprzez ruch, aktywny wypoczynek, sport i rekreację .

W pierwszym etapie uczestniczyło ok. 556 dzieci. Do etapów gminnych w Otmuchowie i w Paczkowie przesłano 23 prace z 5 przedszkoli i 103 z 8 szkół. Były na bardzo wysokim poziomie. Komisje nagrodziły i wyróżniły 40 osób.

Czołowe miejsca w etapach gminnych zajęli :

Przedszkola : Natalia Frankowska / Jarnołtów /, Karolina Gazda / Meszno / , Zofia Jałowiec / PP nr 3 Paczków /, Adam Śmietański / PP nr 2 Paczków/, Paulina Rychel /Trzeboszowice /.

Klasy I- III : Jakub Wajdeczko / ZS w Jarnołtowie /, Ksawery Podobiński / ZSP w Wójcicach /, Agata Małczak / PSP nr 2 w Paczkowie /, Wiktor Koperniak /ZSP w Trzeboszowicach /.

Klasy IV-VI : Damian Tomczyszyn / ZSP w Mesznie /, Aleksandra Gabryś / ZSP w Kałkowie/, Anna Waligóra / ZSP w Trzeboszowicach /, Oliwia Storczyk / PSP nr 2 w Paczkowie /.

Dyplomy otrzymały wszystkie placówki oświatowe oraz autorzy prac etapu gminnego. Rysunki można było podziwiać na wystawkach organizowanych w placówkach oświatowych oraz w ZOR PCK w Otmuchowie.