Wojewódzkie Zawody Wędkarskie HDK PCK nad Jeziorem Otmuchowskim

[ Powrót do aktualności ]

Oddział Rejonowy PCK w Otmuchowie oraz Opolski Oddział Okręgowy PCK zorganizowali w sobotę 23 sierpnia zawody wędkarskie dla honorowych dawców krwi. Celem imprezy była integracja środowiska krwiodawców, promowanie zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację, propagowanie wędkarstwa amatorskiego.

W zawodach brały udział trzyosobowe drużyny z Klubów Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża z terenu Opolszczyzny. Po losowaniu stanowisk zawodnicy przez 4 godziny łowili ryby. Jezioro Otmuchowskie jest bogate w rybostan, ale w tym dniu szczególnie brania miały płotki. Złapane w łowisku ryby zgodne z obowiązującymi wymiarami były ważone przez komisję sędziowską z ZR Polskiego Związku Wędkarskiego w Otmuchowie. Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy oraz słodkie upominki podarowane przez ZPC w Otmuchowie. Dla uczestników imprezy organizator przygotował poczęstunek.

Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami w kat. zespołowej i indywidualnej. Wręczyli je : Stanisława Kosmal - członek Zarządu Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK oraz Teresa Stopyra - Prezes Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie.

Najlepszą w klasyfikacji była drużyna z Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy Parafii Ducha Św. w Kędzierzynie - Koźlu. Drugie i trzecie miejsca zajęły zespoły z Klubu HDK PCK w Krapkowicach. Czwarte miejsca z taką samą ilością punktów zdobyli : Klub HDK PCK przy OSP w Krasiejowie , Klub HDK PCK przy FAMAD w Paczkowie, Klub HDK PCK przy OR w Otmuchowie.

Najlepszym wędkarzem okazał się Kazimierz Andrusyszyn z Kędzierzyna -Koźla. Kolejne miejsca zajęli : Mariusz Symala i Marek Sobiech z krapkowickiego klubu. Gratulujemy !

Sekretarz ZOR PCK w Otmuchowie

Stanisława Kosmal

 

Galeria: