V MIĘDZYPRZEDSZKOLNA OLIMPIADA
"RUCH I WITAMINKI DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI" W OPOLU

[ Powrót do aktualności ]

3 czerwca przedszkolaki z piętnastu przedszkoli z terenu Miasta Opola startowały  w V Międzyprzedszkolnej Olimpiadzie ph. „Ruch i witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”, starając się o zwycięstwo i nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Opola. Organizatorem olimpiady był Urząd Miasta Opola – Wydział Polityki Społecznej oraz Oddział Rejonowy  PCK w  Opolu, w tym szczególnie Grupa SIM PCK Opole. Gościnnie przyjęło nas na swój teren Publiczne Przedszkole nr 23 w Opolu.

Pomimo iż pogoda zrobiła nam niemiłą niespodziankę i była mało wiosenna, przedszkolaki dzielnie przybyły na olimpiadę. Pięcioosobowe reprezentacje  zmierzyły się w jedenastu konkurencjach, w tym ruchowych oraz sprawdzających ich wiedzę na temat zdrowia. Każde przedszkole świetnie się zaprezentowało. Zbierane podczas konkurencji punkty pozwoliły na wyłonienie trzech zwycięskich zespołów, które zdobyły dla swoich przedszkoli nagrody rzeczowe.
Oczywiście wszyscy uczestnicy za dzielną walkę i wspaniałą pracę w grupach otrzymali nagrody pocieszenia oraz pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Dla przedszkolaków przygotowana została również dodatkowa niespodzianka – możliwość zwiedzania samochodu policyjnego pod czujnym okiem Pana i Pani Policjantki z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Mamy nadzieję, że za rok ponownie się spotkamy w jeszcze większym gronie,  zabawa będzie równie wspaniała, a pogoda dopisze.

I miejsce - Przedszkole Publiczne nr 4 w Opolu
II miejsce – Przedszkole Publiczne nr 38 w Opolu
III Miejsce -  Przedszkole Publiczne nr 22 w Opolu

Agnieszka Jabłońska-Berendowicz
Oddział Rejonowy PCK
w Opolu

 

Galeria: