Czerwonokrzyska Gwiazdka w Oddziale Rejonowym PCK w Otmuchowie

[ Powrót do aktualności ]

Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres dla osób w trudnej sytuacji materialnej.
W Oddziale Rejonowym PCK w Otmuchowie od listopada prowadzone były działania, których celem było pozyskiwanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób potrzebujących wsparcia. Do akcji pomocy świątecznej aktywnie włączyła się młodzież czerwonokrzyska z Zespołu Szkół w Otmuchowie i z Publicznego Gimnazjum w Paczkowie. W dniach 11 i 12 grudnia młodzi wolontariusze przeprowadzali zbiórkę pieniędzy i artykułów spożywczych w sklepach: "Lewiatan", "EKO" i "Delikatesy Centrum". Kwestowali również członkowie Szkolnych Kół PCK w Jarnołtowie, Kałkowie, Mesznie i Niepublicznym Gimnazjum Stowarzyszeniowym w Paczkowie. Natomiast członkowie Szkolnego Koła PCK w Trzeboszowicach zbierali żywność na terenie szkoły.

W czasie przedświątecznej akcji wydano 166 paczek żywnościowych oraz 4 z odzieżą i środkami czystości. W tym szczególnym okresie roku Polski Czerwony Krzyż nie zapomina odwiedzić osoby starsze, samotne i chore. Uczniowie z Zespołu Szkół w Otmuchowie i z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mesznie udali się ze stroikami, kartkami świątecznymi i słodkim upominkiem do 140 osób a członkowie Szkolnego Koła PCK przy Publicznym Gimnazjum w Paczkowie odwiedzili podopiecznych ZOL-u. Wsparcia udzielono również dla Domu Dziecka w Jasienicy Górnej. Ogółem koszt akcji "Czerwonokrzyska Gwiazdka" wyniósł 14.042 zł.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie serdecznie dziękuje młodym wolontariuszom, opiekunom SK PCK, właścicielom i kierownikom placówek handlowych oraz darczyńcom, którzy wsparli czerwonokrzyską akcję. To dzięki życzliwości i szczodrości mieszkańców Gmin Otmuchów i Paczków można było "podarować" potrzebującym radosne Święta Bożego Narodzenia.

Stanisława Kosmal
Sekretarz Zarządu
Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie

Galeria: