Konkursy w Oddziale Rejonowym PCK w Otmuchowie

[ Powrót do aktualności ]

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie zorganizował w listopadzie 3 konkursy dla dzieci i młodzieży z zakresu promocji i ochrony zdrowia. Ich cele to m.in.: promocja zdrowego stylu życia, walka z nałogami, przeciwdziałanie wypadkom poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa, wyrabianie nawyków prawidłowego spędzania czasu wolnego poprzez ruch, aktywny wypoczynek, sport i rekreację, podniesienie poziomu wiedzy i umiejętności dzieci w zakresie zasad udzielania pierwszej pomocy.
Do przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych skierowany był konkurs plastyczny ph. "Dbam o swoje zdrowie", który został ujęty w programach ofert złożonych do Gmin Otmuchów i Paczków. Komisje gminne przejrzały 200 prac, nagrodziły i wyróżniły 54 osoby w 4 kategoriach: przedszkola: grupa 4-latki i 5-latki, szkoły: kl. I-III i kl. IV-VI.
Czołowe miejsca zajęli:
przedszkola:
Malwina Połeć (PP w Kałkowie), Joanna Łagowska - Caputa (ZP w Otmuchowie), Wiktoria Skrobotowicz i Patrycja Kogus (PP nr 3 w Paczkowie), Emila Otręba (PP nr 2 w Paczkowie),
szkoły: klasy I- III:
Agata Małczak (PSP nr 2 w Paczkowie), Milena Wojtas (NSP w Dziewiętlicach), Michał Kurowski (PSP nr 3 w Paczkowie), Julia Koza (ZSP w Kałkowie),
klasy IV-VI:
Mateusz Kalisiewicz (SP w Jarnołtowie), Dawid Popiłka, Alicja Patkowska, Patryk Miłkowski z PSP nr 2 w Paczkowie.
Nagrody zakupiono ze środków Gminy Otmuchów oraz dochodów własnych otmuchowskiego oddziału PCK.

W dniu 30 listopada odbyły się w PSP nr 2 Paczkowie i w SP w Otmuchowie etapy gminne Turniejów Wiedzy ph. "Bezpiecznie do szkoły" dla szkół podstawowych oraz "Prawda o AIDS - przekaż ją dalej" dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Do etapu okręgowego zakwalifikowali się:
szkoły podstawowe:
Angelika Piekarska z PSP nr 2 w Paczkowie, Adam Wiktor i Kacper Morytko z ZSP w Mesznie,
szkoły gimnazjalne:
Dominika Dziedzic z Gimnazjum Publicznego w Paczkowie, Małgorzata Jakubów i Klaudia Trzepak z Gimnazjum w Jarnołtowie,
szkoły ponadgimnazjalne:
Klaudia Kotara z ZS w Paczkowie, Nicola Bilińska i Paulina Sagan z ZS w Otmuchowie.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, gadżety podarowane przez Starostwo Powiatowe oraz Inspektorat PZU w Nysie.

W dniu 11 grudnia w Publicznym Gimnazjum w Paczkowie odbył się etap rejonowy XXIV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Laureatami zostali: Julia Brodziak (PG w Paczkowie) i Dominik Lis (ZS w Otmuchowie).

Zarząd otmuchowskiego oddziału PCK dziękuje sponsorom, nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursów, dyrektorom szkół za gościnne przyjęcie młodzieży.

Galeria: