DZIĘKUJĘ. PROWADZĘ!

[ Powrót do aktualności ]

W okresie od czerwca do października odbyły się akcje w ramach Kampanii profilaktycznej ph. "Dziękuję. Prowadzę!". Jest ona prowadzona przez Oddział Rejonowy PCK w Opolu przy współpracy z Komendą Miejską Policji w Opolu. Działania kampanii były finansowane ze środków Miasta Opola w ramach realizacji zadania publicznego.

Akcje profilaktyczne miały na celu promowanie zasad trzeźwości wśród kierowców, a także upowszechnianie postaw asertywnego przeciwstawiania się sytuacjom, w których przyzwala się wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu.
W tym celu w różnych częściach miasta Opola policyjne patrole sprawdzały trzeźwość kierowców i prędkość z jaką się poruszali, a wolontariusze PCK uczyli zatrzymanych kierowców i pasażerów, zasad udzielania pierwszej pomocy.
Bardzo ważnym elementem było przekazywanie informacji o zagrożeniach płynących z lekceważenia obowiązku trzeźwości podczas kierowania pojazdem w ruchu drogowym.

Kierowcy, którzy uczestniczyli w programie otrzymali materiały informacyjne i promocyjne m.in. apteczkę, jednorazowy alkotest, ulotki oraz naklejki na samochód promujące trzeźwość.

W ramach realizacji programu organizowane były również punkty informacyjne promujące trzeźwość wśród kierowców podczas imprez masowych, festynów rodzinnych i wydarzań sportowych na terenie miasta Opola.

Galeria: