FESTYN REKREACYJNO-SPORTOWY HDK PCK W PACZKOWIE

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 16 maja  w parku zakładowym Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych w Paczkowie zorganizowany został dla  honorowych dawców krwi, działaczy PCK i ich rodzin festyn rekreacyjno – sportowy, na którym wspaniale bawiło się ok. 60 osób. Krwiodawców odwiedził Prezes FAMAD -u  p. Mieczysław Fluder, który od lat wspiera działalność organizacji czerwonokrzyskiej.

Organizatorzy : Klub HDK PCK przy FAMAD w Paczkowie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przygotowali ciekawy program imprezy. Tradycyjnie zorganizowane zostały zawody w strzelaniu z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech etapach, w których zmagali się mężczyźni, kobiety i dzieci. Najwięcej punktów zdobyli: Krzysztof Bakiera , Danuta Wojda i Michał Kurowski, zajmując tym samym I miejsca. Puchary otrzymali również: Ryszard Wandzel, Bożena Burzyńska, Jakub Jabłoński  ( II miejsca) oraz  Czesław Tyc , Łucja Ćwikła, Natalia Ziółkowska (III miejsca).  Dużym powodzeniem cieszyła się gra w bule, którą rozgrywano w grupach dla dzieci i dorosłych.
W tej konkurencji prym wiedli: Ola Kania i Anna Pitio.

Młodsi uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować swoich sił w rzutkach "Piramida" oraz w grach sportowych. Najlepszymi wynikami popisali się Wojtek Jaszczurowski i Jakub Jabłoński oraz Amelia Kania i Natalia Ziółkowska. Odbył się też konkurs wiedzy o PCK oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zwycięzcami zostali Martyna Łaptas i Krzysztof Bakiera. Ogółem wręczono 15 pucharów,12 medali i 6 nagród rzeczowych.
   W trakcie zmagań sportowych można było posilić się smakołykami z grilla . Na deser serwowano słodycze podarowane przez Zakłady Przemysłu Cukierniczego w Otmuchowie. Puchary za zawody strzeleckie ufundowało Starostwo Powiatowe w Nysie , nagrody za quiz -  ZOR PCK w Otmuchowie. Pozostałe nagrody oraz poczęstunek  zakupiono z dotacji Gminy Paczków otrzymanej  na działalność  w ramach pożytku publicznego.
   Organizatorzy dziękują uczestnikom oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu imprezy. Zapraszają na  piknik we wrześniu.

Stanisława Kosmal – Sekretarz Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie

Galeria: