Rodzinny festyn rekreacyjno-sportowy HDK PCK

[ Powrót do aktualności ]

Klub Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przygotowali kolejny festyn rekreacyjno-sportowy dla krwiodawców , działaczy PCK i ich rodzin. Impreza została zorganizowana 1 sierpnia na boisku sportowym we Frydrychowie - wzięło niej udział ok. 100 osób.  Pogoda sprzyjała organizatorom, dlatego przeprowadzono wszystkie zaplanowane zawody zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

W strzelaniu z wiatrówki rywalizacja odbyła się w trzech etapach, w których zmagali się kobiety, mężczyźni i dzieci. Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali: Agata Zygmunt, Ryszard Wandzel i Aleksandra Kania. Na drugim miejscu uplasowali się : Jadwiga Dańkowska , Wiesław Jakubczak , Tomasz Werner a na III m. Beata Zgondek , Jan Pajestka , Natalia Ziółkowska.

Grę w bule oraz rzuty lotkami do tarczy rozegrano w 2 kategoriach: dorośli i dzieci.
Pierwsze miejsca zajęli: Wanda Szeląg i Amelia Kania (bule), Krzystof Bakiera i Dawid Żmuda (lotki).

W turnieju gier i zabaw dla dzieci zwycięzcami zostali: Jakub Nawalany (grupa młodsza), Sandra Kosmal (grupa starsza). Dodatkową atrakcją były konkurencje na wesoło: przyszywanie guzików przez panów, malowanie autoportetu przez panie , mumia z papieru toaletowego, picie napojów przez słomkę. Ogółem wręczono 15 pucharów, 12 medali i 18 nagród rzeczowych. Przeprowadzono również krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy.  Uczestnicy imprezy ćwiczyli na fantomie, za co otrzymywali światełka odblaskowe.

Na poczęstunek była kiełbaska i kaszanka z grilla, napoje, lody i słodycze. Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Nysie oraz BS w Otmuchowie, a poczęstunek przez UM w Otmuchowie, ZPC w Otmuchowie,  panią Teresę Nosal, pana Józefa Sieprawskiego, IGLOMAK J i D. Makulewicz. Imprezę wsparli właściciele otmuchowskich placówek handlowych , przekazując artykuły –cegiełki. Festyn był świetną okazją  na integrację środowiska krwiodawców oraz promocję zdrowego stylu życia poprzez sport i rekreację. Organizatorzy dziękują uczestnikom za liczne przybycie oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w przygotowaniu zawodów PCK.

Galeria: