Rowerki dla niepełnosprawnych w Brzegu

[ Powrót do aktualności ]

Brzeski Oddział Polskiego Czerwonego Krzyża przekazał trzykołowe rowery rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych mieszkańców miasta.

Troje mieszkańców Brzegu ma już specjalne rowery, które ułatwią im codzienne poruszanie. Okazuje się, że podarowano je dzięki hojności brzeżan, którzy wspierają akcje organizowane przez miejscowy Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża a w szczególności zbiórkę odzieży do specjalnych pojemników PCK rozstawionych na terenie miasta.

Ceremonia przekazania rowerów miała miejsce w siedzibie brzeskiego rejonowego oddziału PCK, czyli Dziennym Domu Pomocy Społecznej (ul. Piastowska). Poza obdarowanymi wziął w niej udział Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.
- Za pośrednictwem Pana Burmistrza chcemy przekazać mieszkańcom te rowery osobom potrzebującym, a przy okazji podziękować wielu tysiącom brzeżan za hojność podczas prowadzonych przez nas akcji charytatywnych – powiedział Walerian Twardzik, prezes Oddziału Rejonowego PCK w Brzegu. – Przy okazji chciałbym przypomnieć, że nadal prowadzimy akcję zbiórki odzieży. Do kontenerów ustawionych na terenie miasta z naszymi symbolami Polskiego Czerwonego Krzyża można wrzucać zużytą odzież, tekstylia, a środki pozyskane ze sprzedaży zebranych ubrań, pościeli przeznaczamy na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową.
- Warto pamiętać, że każda złotówka darowana na rzecz PCK jest dobrze spożytkowana. Wiemy to jako Gmina Brzeg, która z PCK czy Caritasem współpracuje na co dzień. Dziękuję za pomoc i współpracę i zapewniam, że będzie ona trwała nadal z pożytkiem dla obu stron – zapewnił Jerzy Wrębiak Burmistrz Brzegu.

Sprzęt trafił do osób potrzebujących, niepełnosprawnych wytypowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzegu. Przypomnijmy, że jest to już drugi taki prezent od PCK. Poprzednio, na wiosnę, również zostały przekazane 3 rowery.

W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele Zarządu Oddziału Rejonowego PCK w Brzegu.

Galeria: