Tytuł "Super EKO Dzieciaków" przyznany w Opolu

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 21 czerwca odbył się I Międzyprzedszkolny Festiwal Twórczości Ekologicznej ph "Bądź z natury EKO", skierowany do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Program realizowany był przez Oddział Rejonowy PCK w Opolu ze środków Urzędu Miasta w Opolu.

W trakcie festiwalu okazało się, że nasi najmłodsi mieszkańcy Opola mają niesamowite chęci i pomysłowość do promowania zasad ekologicznego stylu życia poprzez twórczość własną. Prezentowane przez nich występy w pełni wpisywały się w edukację ekologiczną, ucząc słuchaczy jak chronić przyrodę, dbać o środowisko w życiu codziennym, czy szanować naturę.

I tak jak mówiło przesłanie przedszkolaków, które zdobyły tytuł "Super EKO Dzieciaków" okazało się, że "czasem mały potrafi lepiej". Podczas festiwalu dzieci prezentowały również prace plastyczne, dając drugie życie materiałom już raz wykorzystanym. Stworzyły z nich niesamowite dzieła, które udowadniają, że dziecięca wyobraźnia i pasja może wiele nauczyć dorosłych. Gratulujemy wszystkim dzieciom i dziękujemy wszystkim opiekunom z przedszkoli,którzy motywują najmłodszych do przyswajania zasad ekologii. Liczymy na to, że dzięki takiemu zaangażowaniu dbanie o środowisko stanie się stałym i naturalnym elementem życia codziennego małych Opolan, a nie jedynie obowiązkiem.

W festiwalu działał wzięło:
Przedszkole Publiczne nr 4 w Opolu, Przedszkole Publiczne nr 20 w Opolu, Przedszkole Publiczne nr 21 w Opolu, Przedszkole Publiczne nr 23 w Opolu,
Przedszkole Publiczne nr 33 w Opolu, Przedszkole Publiczne nr 36 w Opolu, Przedszkole Publiczne nr 44 w Opolu, Przedszkole Publiczne nr 54 w Opolu,
Przedszkole Publiczne nr 55 w Opolu.

Miejsce I - tytuł "Super EKO Dzieciaków" - Przedszkole Publiczne nr 23 w Opolu
Miejsce I - kategoria piosenka ekologiczna - Przedszkole Publiczne nr 44 w Opolu
Miejsce I - kategoria praca plastyczna - Przedszkole Publiczne nr 36 w Opolu

Galeria: