Wielkanoc z PCK w Otmuchowie

[ Powrót do aktualności ]

Święta Wielkanocne tuż, tuż. Wielu z nas spędzi je z naszymi rodzinami przy suto zastawionych stołach, pełnych pysznych potraw i tradycyjnych smakołyków. Niestety, nie wszyscy mają taką okazję.

Jak co roku przed Wielkanocą pomocną dłoń do osób potrzebujących, których sytuacja finansowa często nie pozwala na zakup nawet najpotrzebniejszych artykułów spożywczych, wyciągnął Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie. Jednostka ta od wielu lat prowadzi różnorodne działania celem pozyskania pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia. Ostatnie dni upłynęły pod hasłem "Wielkanoc z PCK". Do tej dobroczynnej akcji aktywnie włączyli się członkowie szkolnych kół PCK.

Młodzież czerwonokrzyska z ZS w Otmuchowie oraz z Publicznego Gimnazjum w Paczkowie przez dwa dni ( piątek i sobota) brała udział w zbiórce żywności i pieniędzy w marketach: Lewiatan, EKO, Biedronka i Delikatesy Centrum . Artykuły spożywcze do paczek świątecznych zbierano również w ZSP w Trzeboszowicach. Na pomoc potrzebującym kwestowali także członkowie SK PCK w Jarnołtowie, w Kałkowie i w Mesznie. Akcję wsparły Zakłady Przemysłu Cukierniczego, przekazując słodycze . Dzięki wspólnym działaniom udało się przygotować 135 paczek świątecznych na kwotę ok. 9000 zł .

Młodzi działacze PCK z PG pamiętali też o seniorach – udali się z życzeniami i żonkilami do podopiecznych Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Paczkowie. Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji akcji młodzieży czerwonokrzyskiej, właścicielom placówek handlowych oraz mieszkańcom Gminy Otmuchów i Gminy Paczków, którzy po raz kolejny nie odmówili pomocy potrzebującym.

Galeria: