AKCJA ZNICZ W OTMUCHOWIE

[ Powrót do aktualności ]

Czerwonokrzyską akcję znicz ph. „Pomagamy potrzebującym – bądź z nami” przeprowadził Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie.

Od wczesnych godzin rannych członkowie Szkolnego Koła PCK przy ZS w Otmuchowie (opiekun p. Marzena Zychowicz) rozprowadzali w poniedziałek (31.10.) i we wtorek (1.11.) na miejscowym cmentarzu znicze. W akcji uczestniczyło 28 wolontariuszy. Organizowana jest od kilku lat z dużym powodzeniem. Cieszy się poparciem władz samorządowych, Księdza Dziekana oraz mieszkańców miasteczka. Do puszek kwestarskich wrzucane były również hojne datki. Dzięki ofiarności ludzi o ogromnych sercach zebrane środki finansowe w kwocie 6317 zł wydatkowane zostaną na pomoc potrzebującym z terenu Gminy Otmuchów. Tak jak w latach ubiegłych zorganizowane zostanie spotkanie mikołajkowe dla 150 dzieci z rodzin najuboższych oraz „Czerwonokrzyska Gwiazdka” dla osób starszych, samotnych, chorych.

Zarząd Oddziału Rejonowego PCK składa podziękowania liderom młodzieżowym, aktywnym wolontariuszom Zespołu Szkół w Otmuchowie za wzorowe wykonanie zadania oraz wszystkim tym, którzy wspierają Stowarzyszenie w działaniach na rzecz potrzebujących.

Galeria: