Czego to uczą w Łosiowie?

[ Powrót do aktualności ]

Miesiąc październik w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie przebiegał bardzo intensywnie. Był poświęcony promowaniu zdrowego odżywiania w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną.

Podczas zajęć „Wychowanie do życia w rodzinie” odbywały się pogadanki o tematyce zdrowego żywienia i aktywności fizycznej.
22 października czytelnicy naszej szkolnej biblioteki nie zmrużyli oka przeżywając ekscytującą „Noc w Bibliotece”. Tematyka zajęć była bardzo różnorodna dzięki temu uczniowie mogli aktywnie spędzić czas wolny od nauki, pielęgnować wzajemne przyjaźnie, rozwijać zdolności, pozyskać wiedzę i uczyć się pracy w grupie. Dzieci przygotowały wspólnie zdrową kolację i śniadanie dla siebie wykorzystując swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania. Na stole znalazły się kolorowe kanapki bogate w witaminy.
Na zajęciach kółka plastycznego przygotowano plakaty ph. „Wiem co jem”, z których wykonano gazetkę ścienną na holu szkoły.
W celu propagowania zdrowego stylu życia i zachęcania dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, podczas długich przerw uczniowie grali w piłkę nożną halową, piłkę ręczną, dwa ognie czy w koszykówkę.
- Wszystkie te działania odbywały się w ramach realizacji programu „Żółty Talerz” realizowanego przez Polski Czerwony Krzyż a finansowanego przez Kulczyk Foundation – podkreśla dyrektor szkoły pani Beata Hargot.

Galeria: