Czerwonokrzyska Gwiazdka w OR PCK w Otmuchowie

[ Powrót do aktualności ]

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres – rodzinny i radosny. Jednak nie wszystkie rodziny stać na suto nakryte stoły.
W Oddziale Rejonowym PCK w Otmuchowie prowadzone są od lat działania ph. „Czerwonokrzyska Gwiazdka”, których celem jest pozyskiwanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób potrzebujących wsparcia - rodzin o niskim statusie materialnym. Do akcji pomocy świątecznej aktywnie włączyli się członkowie szkolnych kół PCK organizując zbiórki publiczne. Młodzi wolontariusze z ZS w Otmuchowie
i Publicznego Gimnazjum w Paczkowie przeprowadzili w dn.10 grudnia zbiórkę pieniędzy i żywności w miejscowych marketach. Kwestowali również członkowie SK PCK w Kałkowie i w Mesznie a w ZSP w Trzeboszowicach zbierano środki czystości i artykuły spożywcze. Słodycze przekazały również ZPC w Otmuchowie. W czasie przedświątecznej akcji wydano150 paczek żywnościowych. W tym szczególnym okresie roku PCK nie zapomina odwiedzić osoby starsze, samotne i chore. Uczniowie z ZS w Otmuchowie, z ZSP w Mesznie i ZSP w Grądach udali się ze stroikami, kartkami świątecznymi i słodkimi upominkami do 160 osób. Wsparcia udzielono również dla Domu Dziecka w Jasienicy Górnej i w Paczkowie .
Młodzież z PG w Paczkowie odwiedziła seniorów w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym, wręczając świąteczne upominki. Ogółem koszt akcji wyniósł ok.17.000 zł. Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie serdecznie dziękuje członkom SK PCK, właścicielom (kierownikom ) placówek handlowych oraz mieszkańcom Gminy Otmuchów i Gminy Paczków, którzy wsparli czerwonokrzyską akcję. To dzięki ludziom dobrej woli mogliśmy podarować potrzebującym radosne Święta Bożego Narodzenia.


Galeria: