II Międzyprzedszkolny Festiwal Twórczości Ekologicznej ph.”Bądź z natury EKO”

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 25 października 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 29 w Opolu odbył się po raz drugi Międzyprzedszkolny Festiwal Twórczości Ekologicznej pn.”Bądź z natury EKO”, który skierowany był do przedszkolaków z terenu miasta Opola.
Program realizowany był przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu, finansowany ze środków miasta Opola. Patronat medialny nad programem objęło Radio DOXA.
Festiwal miał za zadanie propagowanie stylu życia zgodnego z zasadami ekorozwoju od najmłodszych lat poprzez własną twórczość. Dzieci zaprezentowały się w kategorii piosenka ekologiczna, w której przedstawiły śpiewająco jak powinno się dbać o przyrodę i chronić nasze środowisko. Utwory muzyczne wykonane przez dzieci przedstawiały zasady ekologii oraz ochrony środowiska.
Podczas festiwalu dzieci zaprezentowały również swoje prace plastyczne z wykorzystaniem materiałów wtórnych, uznanych już za niepotrzebne bądź zużyte. Nasi najmłodsi mieszkańcy Opola wykonali fantastyczne i pomysłowe dzieła, które udowodniły że dziecięca wyobraźnia potrafi wiele.
W festiwalu udział wzięło 15 przedszkoli – 224 dzieci z terenu miasta Opola.

Na podium uplasowały się trzy placówki:
w kategorii twórczość ekologiczna – I miejsce zajęło Przedszkole Publiczne Nr 22 w Opolu,
w kategorii piosenka ekologiczna I miejsce Przedszkole Niepubliczne „Bajka” w Opolu.
Tytuł „Super EKO Dzieciaków” zdobyło przedszkole, które uzyskało największą ilość punktów – Przedszkole Publiczne Nr 25 w Opolu.


Sabina Jabcoń
Oddział Rejonowy
Polskiego Czerwonego Krzyża
w Opolu

Galeria: