Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu

[ Powrót do aktualności ]

W ramach odbywającego się Jarmarku Bożonarodzeniowego na terenie miasta Opola seniorzy włączyli się w życie kulturalne pokazując swoją twórczą kreatywność i pomysłowość. Seniorzy przygotowali pastorałki i przeszli ulicami miasta z inscenizacją pt. „Herody” w pięknych okolicznościowych strojach. Aniołki ze świetlicy środowiskowej Ośrodka „Szansa” śpiewały przepiękne kolędy wprowadzając nas w magię świąt. Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża ci młodsi i ci starsi przebrani w strojach mikołaja, aniołków i w strojach ludowych częstowali mieszkańców Opola słodyczami, jabłkami, mandarynkami. W czasie jarmarku odbyła się promocja „Karty Seniora”, która będzie wydawana dla seniorów w styczniu w Centrum Informacyjno-Edukacyjnym „Senior”, skorzystać z niej będą mogły osoby, które ukończyły 65 rok życia.

Na rynku podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego Prezydent Miasta w fartuchu i kucharskiej czapce częstował Opolan czerwonym barszczem i zupą grzybową, którą ugotowały nasze kucharki. Opolanie również mogli się napić gorącej kawy lub herbaty. Seniorzy rozdawali piernikowe życzenia dla wszystkich mieszkańców Opola. Była okazja do wspólnego kolędowania. Nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców podczas trwania jarmarku czuwali ratownicy Polskiego Czerwonego Krzyża.
Jarmark był okazją do integracji środowiska międzypokoleniowego oraz okazję by mieszkańcy poczuli klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, czuli się dobrze i miło jak w domu.

Galeria: