Klucz do zdrowia

[ Powrót do aktualności ]

„Promujemy zdrowe nawyki żywieniowe nie od dziś. Uczymy dzieci prawidłowego odżywiania się, świadomego wybierania zdrowych produktów oraz uczymy jak aktywnie spędzać czas wolny” – podkreśla Beata Młynarczyk, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Marii Skłodowskiej – Curie w Kędzierzynie- Koźlu .
17 października zostały zorganizowane zajęcia edukacyjne dotyczące promocji zasad zdrowego odżywiania ph. „Moje super zdrowe drugie śniadanie”. Zadaniem uczniów klas 1-3 było przyniesienie drugiego śniadania z samych zdrowych produktów, natomiast w klasach 4-6 uczniowie samodzielnie mieli przygotować zdrowe kanapki i je zaprezentować. Wszystkie klasy spisały się na medal. Wykazały się wielką kreatywnością. Same dokonały selekcji, co jest dobre dla organizmu młodego człowieka, a co niekorzystnie na niego wpływa. Z dumą prezentowały swoje śniadania i kanapki.
„Zestawy śniadaniowe i kanapki naszych uczniów coraz częściej zawierają zdrowe produkty a nie tuczące, czy słone przekąski” – podkreśla Beata Młynarczyk.

Moje super zdrowe drugie śniadanie” to jeden ze sposobów promowania zdrowego żywienia w ramach realizowanego w szkole programu „Żółty Talerz”.
W Polsce „Żółty Talerz” to program ogólnopolski, inwestycja społeczna uruchomiona przez Kulczyk Foundation a realizowana przez Polski Czerwony Krzyż.

Galeria: