Olimpiady i turnieje Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK

[ Powrót do aktualności ]

Poprzedni tydzień był bardzo pracowity w Opolskim Okręgu PCK. Przez 3 dni, 17, 18 i 19 gościliśmy uczniów z całego województwa, zwycięzców etapów rejonowych naszych konkursów.

We środę, 17 marca odbył etap okręgowy Turnieju ph. „Prawda o AIDS przekaż ją dalej”. To pierwsza edycja okręgowa tego konkursu. Brały w nim udział zespoły 3-osobowe składające się z najlepszych zawodników w etapach rejonowych (a zatem często z różnych szkół). W tak mieszanych drużynach konkurowali o miano najlepszej reprezentacji. Ogółem wzięło udział 15 drużyn ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjlanych. Przygotowano 9 zadań, od klasycznych testów wiedzy, przez teksty do uzupełnienia, wypełnienia. Prawie 2 godzimy zawodnicy zmagali się z tymi zadaniami .
Najlepszą okazała się reprezentacja: w kategorii szkół gimnazjalnych - z rejonu oleskiego w składzie: Zuzanna Garyga, Sonia Jendrak i Bartosz Sosnowski, a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych - z rejonu Opole - w składzie: Tomasz Kijowski, Joanna Kułak i Kinga Żmuda.

Czwartek, 18 marca był dniem etapu okręgowego Turnieju ph. Bezpiecznie do szkoły” (również po raz pierwszy organizowanego w skali województwa). Rywalizowało 15 zawodników, zwycięzców etapów rejonowych. Mieli oni do rozwiązania test wiedzy i musieli wykazać się praktyczną umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Komisji oceniającej przewodniczyła p. Mariola Lipińska z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.
Najlepszymi okazali się: Julia Pietrzak z Opola, Adam Wiktor z Otmuchowa i Małgorzata Łotarewicz z Kędzierzyna-Koźla.

Trzeci dzień to etap okręgowy XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK.
Tutaj zawodników czekał test wiedzy. Prace nadesłane wcześniej zostały ocenione przez komisję pod przewodnictwem p. Elwiry Bury - Prezesa Opolskiego Oddziału Okręgowego PCK, biologa, długoletniego członka Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej. Patronat nad tym etapem objął Opolski Kurator Oświaty.
Najlepszymi okazali się Katarzyna Paterek w Nysy (szkoły gimnazjalne) i Dominik Lis z Otmuchowa (szkoły ponadgimnazjalne). I to oni będą reprezentowali nasze województwo na etapie krajowym olimpiady.

Dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy uczestnictwa a dla zwycięzców nagrody.

Przez wszystkie dni olimpiad i turniejów gościła nas Ochotnicza Straż Pożarna w Opolu - Grudzicach. Przygotowano drobny poczęstunek.

Biuro Opolskiego Oddziału Okręgowego
Polskiego Czerwonego Krzyża

Galeria: