Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK w Opolu

[ Powrót do aktualności ]

W dniu 30 kwietnia 2016 roku Oddział Rejonowy PCK w Opolu zorganizował etap rejonowy XXIV Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół ponadgimnazjalnych i III Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK dla szkół gimnazjalnych, które odbyły się na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. K. Gzowskiego w Opolu.
W zawodach udział w sumie wzięło 8 drużyn ratowniczych ze szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. Na zespoły pięcioosobowe czekały przygotowane pozorowane sytuacje związane z zagrożeniem zdrowia lub życia, które rozmieszczone były w budynku szkoły, jak i wokół. Ponadto musieli na stacji „Test” wykazać się wiedzą teoretyczną z zakresu bezpieczeństwa i zasad udzielania pierwszej pomocy.
W kategorii szkół gimnazjalnych, wygrał zespół reprezentujący Publiczne Gimnazjum nr 10 w Opolu. Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca Publiczne Gimnazjum nr 5 w Opolu, natomiast trzecie miejsce zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych, na etapie rejonowym pierwsze miejsce zajęła drużyna reprezentująca Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu, drugie miejsce zdobyła drużyna z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr II w Opolu. Miejsce trzecie zajęli reprezentanci z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem, miejsce czwarte drużyna z Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu oraz miejsce piąte reprezentanci z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu.

Drużyny z Publicznego Gimnazjum nr 10 w Opolu oraz z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Opolu będą reprezentowały Oddział Rejonowy PCK w Opolu na kolejnym etapie – Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.
Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy, a zwycięzcy w każdej z kategorii również nagrody.

Sabina Jabcoń
Oddział Rejonowy PCK
w Opolu

Galeria: