Zdrowo, na sportowo wśród krwiodawców czyli Festyn w Paczkowie

[ Powrót do aktualności ]

W sobotę 21 maja w Paczkowie odbył się coroczny festyn rekreacyjno – sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża i ich rodzin. Impreza jak zwykle zorganizowana została w parku zakładowym paczkowskiej Fabryki Maszyn i Urządzeń Przemysłowych. Pogoda i frekwencja dopisały – na festyn przybyło ponad 90 osób. Swoją obecnością zaszczycili: Burmistrz Gminy Paczków pan Artur Rolka oraz Prezes „FAMAD”–u pan Mieczysław Fluder. Organizatorzy: Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy „FAMAD” Sp. z o.o. w Paczkowie oraz Zarząd Oddziału Rejonowego PCK w Otmuchowie przygotowali ciekawy program tego miłego spotkania w gronie przyjaciół i znajomych. Przeprowadzone zostały zawody w strzelaniu z wiatrówki w trzech kategoriach: kobiety, mężczyźni i dzieci. Najwięcej punktów „wystrzelali”: Teresa Burba, Paweł Pindel, Aleksandra Kania, zajmując tym samym I miejsca. Drugie miejsca zajęli: Bożena Burzyńska, Franciszek Kupczak i Igor Jakus a na III miejscu uplasowali się: Bożena Kupczak, Ryszard Wandzel, Krzysztof Bakiera. Duża grupa chętnych – dzieci i dorosłych – stawiła się do rzutów bulami. Zwyciężyli: Kacper Gajewski i Piotr Wandzel. Młodsi uczestnicy imprezy rywalizowali w rzutach lotkami do tarczy, w rzutkach „Piramida” oraz w grach sportowych. Najlepsze wyniki osiągnęli: Maciej Olejnik, Przemek Wandzel i Amelia Kania. Podczas imprezy odbył się też konkurs wiedzy o Polskim Czerwonym Krzyżu. Test najlepiej rozwiązał pan Artur Rolka.
Niespodzianką był przyjazd wozu strażackiego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Paczkowie. Uczestnicy z zainteresowaniem oglądali jego wyposażenie, próbowali swoich sił w gaszeniu „pożaru”.
Na poczęstunek była kiełbaska i kaszanka z grilla oraz grochówka, słodycze i napoje. Puchary za zawody strzeleckie ufundowało Starostwo Powiatowe w Nysie, nagrody za quiz – otmuchowski Oddział PCK. Pozostałe nagrody oraz poczęstunek zakupiono z dotacji Gminy Paczków na realizację zadania publicznego. Festyn sponsorował również Prezes „FAMAD”-u.

Organizatorzy dziękują uczestnikom za liczne przybycie oraz wszystkim darczyńcom za pomoc w zorganizowaniu wspaniałej zabawy.

Stanisława Kosmal
Oddział Rejonowy PCK
w Otmuchowie

Galeria: