„Zróbmy to razem”

[ Powrót do aktualności ]

Żywienie dzieci i młodzieży to jedno z najważniejszych zadań wychowawczych stojących przed rodzicami. Właśnie uświadomienie rodzicom roli żywienia w prawidłowym rozwoju dziecka było tematem spotkania. O tym jak ważna i odpowiedzialna jest ich rola mówiła Elwira Bury – prezes Polskiego Czerwonego Krzyża w Opolu.
Duże zainteresowanie podczas spotkania wzbudziła piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej. Również ciekawość wzbudziły tabele ilustrujące bogactwo zawartych w warzywach i owocach składników odżywczych i ich wartości kaloryczne. Rola jaką odgrywają w organizmie „dobre i złe kalorie” była tematem do dyskusji o nadwadze dziecka. Podkreślano w trakcie spotkania, że najważniejszą zasadą zdrowego żywienia jest urozmaicona dieta, bo nie ma jednego produktu, który zawierałby wszystkie potrzebne do rozwoju składniki. Dyskutowano i układano prawidłowe jadłospisy dla dzieci i młodzieży z zachowaniem złotych zasad zbilansowanej diety.
„Nie może być tak, że dom liczy na szkołę a szkoła na dom”. Od najmłodszych lat należy uczyć dzieci prawidłowego odżywiania, świadomego wybierania produktów zdrowych oraz kształtowania właściwych nawyków odżywiania się, podkreśliła Danuta Pilipczuk – koordynator programu. Zajęcia edukacyjne dla rodziców odbyły się w ramach realizacji programu „Żółty talerz”, w obu szkołach tj. 23 listopada w Publicznej Szkole Podstawowej w Łosiowie a dzień później w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 6 w Kędzierzynie – Koźlu.

Galeria: